Zamknij

O krok od tragedii na festiwalu muzycznym? Mężczyzna miał planować masową strzelaninę

22.08.2022 11:29

Policja aresztowała mężczyznę podczas festiwalu Bass Canyon w amerykańskim stanie Waszyngton. Jak informują służby, zatrzymany mógł planować masową strzelaninę w trakcie muzycznej imprezy.

festiwal muzyczny
fot. shutterstock.co

Festiwale muzyczne to jedna z ulubionych letnich rozrywek milionów ludzi na całym świecie. Fani muzyki uwielbiają oglądać swoich idoli w trakcie koncertów pod chmurką.

Amerykańskie media informują o szokującej sytuacji podczas jednego z festiwali w zachodnim stanie Waszyngton. Policja twierdzi, że cudem uniknięto tragedii.

O krok od tragedii na festiwalu muzycznym w USA. Mężczyzna planował masową strzelaninę?

Jonathan R. Moody został aresztowany w piątek wieczorem podczas festiwalu Bass Canyon 2022 w Gorge Amphitheatre w stanie Waszyngton.

Jak informuje m.in. magazyn Pitchfork, służby zatrzymały mężczyznę po tym, jak świadkowie zauważyli, że „wdycha nieznaną substancję” na parkingu, wyciąga z samochodu dwa pistolety i ładuje amunicję do broni. 31-latek miał umieścić broń na pasku i w kaburze, a następnie pytał festiwalowiczów o godzinę zakończenia imprezy i lokalizację wyjścia z festiwalu. Dzięki szybkiej reakcji uczestników Moody został zatrzymany przez ochronę.

Policja z Grant County twierdzi, że mężczyzna mógł planować masową strzelaninę na terenie imprezy. Moody został aresztowany pod zarzutami posiadania niebezpiecznej broni i jej bezprawnego posiadania. Funkcjonariusze potwierdzili, że nikt nie został ranny.

Dziękujemy festiwalowiczom, którzy przekazali służbom informacje o tym mężczyźnie, oraz ochronie za jego zatrzymanie – napisał szeryf Grant County.

Bilety na pierwszy dzień festiwalu Bass Canyon 2022 były wyprzedane. W piątek na terenie imprezy bawiło się ponad 25 tysięcy osób.

RadioZET.pl/pitchfork.com