Zamknij

"Początek" podbija świat. Hymn Męskiego Grania hitem za granicą: "Chcę nauczyć się polskiego"

18.06.2020 11:18

„Początek”, hymn Męskie Grania 2018, robi furorę poza Polską. Przebój Krzysztofa Zalewskiego, Dawida Podsiadły i Korteza dotarł do zagranicznych internautów, którzy oszaleli na jego punkcie. Fani z całego świata zachwycają się hitem i piszą, że chcą nauczyć się języka polskiego.

Męskie Granie Początek robi furorę za granicą internauci zachwyceni polskim hitem
fot. Youtube

Męskie Granie: Początek podbija świat. Hymn z 2018 roku robi furorę za granicą

„Początek” Krzysztofa Zalewskiego, Dawida Podsiadły i Korteza to zdecydowanie najsłynniejszy hymnów Męskiego Grania w historii. Piosenka zrobiła ogromne wrażenie na słuchaczach, zgarnęła dwa Fryderyki i stała się jednym z największych polskich przebojów ostatnich lat. Hit z 2018 roku pokrył się także niedawno prestiżowym diamentem.

To jednak nie koniec sukcesów hymnu Męskiego Grania 2018. Okazuje się, że „Początek”, choć wydany ponad dwa lata temu, robi obecnie furorę za granicą. Pod oficjalnym teledyskiem można znaleźć mnóstwo komentarzy fanów z całego świata, którzy w ostatnim czasie oszaleli na punkcie piosenki. Niektórzy są tak zachwyceni, że chcą zacząć uczyć się języka polskiego.

„Jedna z najlepszych piosenek, jakie słyszałem w życiu. Chciałbym nauczyć się polskiego, żeby śpiewać ten utwór w Brazylii”, „Znalazłem ten kawałek przypadkiem i nie żałuję”, „Lubię to, pozdrowienia z Kalifornii”, „Jestem z Korei. Nie znam polskiego, ale uwielbiam polską muzykę”, „Pozdrowienia z Francji. Kawał dobrej muzyki” — piszą internauci z całego świata.

Teledysk do przeboju „Początek” przekroczył ostatnio 100 milionów wyświetleń w serwisie YouTube, co jest zdecydowanie najlepszym wynikiem spośród wszystkich hymnów Męskiego Grania.

loader

Męskie Granie 2020: kiedy premiera nowego hymnu?

Męskie Granie 2020 odbędzie się w zmienionej formule w związku z pandemią koronawirusa. Organizatorzy stworzyli interaktywny format Studio Ż, w którym prezentują zapisy poprzednich koncertów, a fani mają okazję przypomnieć sobie m.in. wszystkie hymny trasy.

Mimo zmiany formuły hymn Męskiego Grania 2020 ujrzy światło dzienne. Jego premiera wraz z teledyskiem odbędzie się już 1 lipca. Wtedy też poznamy pełny skład Męskie Granie Orkiestra.

To jednak nie koniec atrakcji. Organizatorzy zapowiadają kolejne niespodzianki, które pojawią się już wkrótce.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/mat.prasowe