Zamknij

Męskie Granie 2020: Dawid Podsiadło zwrócił się do Kingi Dudy. Nagranie jest hitem sieci

10.08.2020 10:32

Męskie Granie 2020 odbyło się w sobotę 8 sierpnia w Żywcu. Ze względu na epidemię koronawirusa w Polsce wydarzenie muzyczne można było oglądać w internecie. Transmisja z tegorocznych występów na długo pozostanie w pamięci widzów. Artyści postanowili wesprzeć na scenie osoby LGBT, a Dawid Podsiadło zwrócił się z bezpośrednio do córki prezydenta Andrzeja Dudy.

Dawid Podsiadło
fot. Aneta Kwiatkowska/EAST NEWS

Męskie Granie 2020 zdecydowanie różniło się od tych, w których mogliśmy uczestniczyć w poprzednich latach. W tym roku ze względu na pandemię COVID-19 nie odbyła się trasa Męskiego Grania, a artyści pojawili się na scenie tylko raz - w Żywcu. 8 sierpnia przed słuchaczami zagrali m.in. Bass Astral x Igo, Daria Zawiałow, Król oraz Nosowska. Szczególną popularnością cieszy się jedno nagranie z wykonania utworu "Trofea" Dawida Podsiadło.

Artysta odniósł się do wydarzeń, które miały niedawno miejsce w wielu polskich miastach - szczególnie w Warszawie. Koncert Męskiego Grania zbiegł się w czasie z protestami aktywistów LGBT. Młodzi ludzie wyszli na ulicę w związku z zatrzymaniem Margot - aktywistki znanej ze "Stop Bzdurom". Z oburzeniem internautów spotkał się także brutalny sposób, w jaki funkcjonariusze policji traktowali protestujących.

Zobacz także: Kinga Duda odbywała staż w Londynie. Wiadomo, ile zarobiła tam córka Andrzeja Dudy

Męskie Granie 2020: Dawid Podsiadło zwrócił się na koncercie do Kingi Dudy

Dawid Podsiadło postanowił nawiązać do tych wydarzeń. Artysta zwrócił się do Kingi Dudy, która podczas wieczoru wyborczego swojego ojca nawoływała do tego, byśmy wzajemnie się szanowali.

- Kinga, taki ładny apel miałaś. Taki ładny - powiedział Dawid Podsiadło podczas wykonywania swojego przeboju "Trofea".

Słowa Kingi Dudy blisko miesiąc temu poruszyły opinią publiczną. Polacy wyrażali nadzieję, że córka prezydenta Andrzeja Dudy będzie wyrażała swoje zdanie nie tylko podczas kampanii, ale również w trakcie trwania kolejnej kadencji jej ojca.

- Niezależnie od tego, kto wygra wybory, wszyscy jesteśmy równi, nikt nie zasługuje na to, żeby być obiektem nienawiści, nikt nie może bać się wyjść z domu - apelowała podczas wieczoru wyborczego.

Myślicie, że Kinga Duda odniesie się do słów Dawida Podsiadło?

loader