Zamknij

Meat Loaf nie żyje. Legendarny muzyk i aktor zmarł w wieku 74 lat: "Mamy złamane serca"

21.01.2022 10:11
Meat Loaf
fot. AP/Associated Press/East News

Meat Loaf nie żyje. Legendarny amerykański piosenkarz i aktor zmarł w wieku 74 lat. Artysta zasłynął m.in. z wielkiego przeboju "I'd Do Anything for Love (But I Won't Do That)".

Meat Loaf nie żyje. Słynny amerykański piosenkarz i aktor zmarł w czwartek, 20 stycznia w wieku 74 lat. Autor nagrodzonego Grammy przeboju "I'd Do Anything for Love (But I Won't Do That)" miał 74 lata.

Meat Loaf nie żyje. Piosenkarz i aktor zmarł w wieku 74 lat

Meat Loaf zmarł w swoim w domu u boku najbliższej rodziny. Przyczyna śmierci artysty nie została ujawniona.

Mamy złamane serca, kiedy musimy was poinformować, że niepokonany Meat Loaf odszedł dzisiaj. (…) Wiemy, ile znaczył dla was wszystkich i jesteśmy wdzięczni za wasze wsparcie i miłość w trakcie żałoby po stracie tak inspirującego artysty i cudownego mężczyzny – napisali najbliżsi.

Meat Loaf, a właściwie Marvin Lee Aday, sprzedał ponad 100 milionów płyt na całym świecie. Jego debiutancki album "Bat Out of Hell" z 1977 roku rozszedł się w ponad 40 milionach egzemplarzy i jest jednym z najlepiej sprzedających się krążków w historii muzyki.

Największym przebojem Meat Loaf był wielki hit "I'd Do Anything for Love (But I Won't Do That)". Wydana w latach dziewięćdziesiątych piosenka podbiła listy przebojów na całym świecie i została nagrodzona Grammy. Inne znane utwory Amerykanina to m.in. "You Took the Words Right Out of My Mouth", "I'd Lie for You (And That's the Truth)" i "Rock and Roll Dreams Come Through".

Meat Loaf zagrał także w kilkudziesięciu filmach. Pojawił się m.in. w "Rocky Horror Picture Show", "Focus", "Czarnym psie" i "Podziemnym kręgu". Wystąpił również w znanych serialach - "Dr House", "Glee" czy "Detektyw Monk".

John Lennon Selena Andrzej Zaucha
10 Zobacz galerię
fot. AFP/East News, Polaris/East News, Youtube screen (Andrzej Zaucha)

RadioZET.pl/theguardian.com,onet.pl