Zamknij

Matteo Bocelli w "The Voice of Poland 12". Syn Andrei Bocellego gościem specjalnym finału

02.12.2021 12:00

Matteo Bocelli będzie gwiazdą finału "The Voice of Poland 12". Syn Andrei Bocellego wystąpi jako gość specjalny ostatniego odcinka dwunastej edycji. Matteo Bocelli zaśpiewa pierwszy singiel z debiutanckiego albumu.

Matteo Bocelli
fot. mat. prasowe / Luca Rossetti

"The Voice of Poland" zbliża się do końca. W najbliższą sobotę odbędzie się finał dwunastej edycji programu, w którym zmierzy się czterech finalistów.

Ostatni odcinek "The Voice of Poland 12" będzie obfitował także w występy gości specjalnych. Jednym z nich będzie Matteo Bocelli. Syn Andrei Bocellego zachwycił już wcześniej polskich widzów TVP – wystąpił wraz z ojcem podczas tegorocznego koncertu wielkanocnego zorganizowanego przez Telewizję Polską w Warszawie.

Matteo Bocelli w "The Voice of Poland 12". Syn Andrei Bocellego gościem specjalnym finału

Matteo Bocelli wystąpi podczas finału "The Voice of Poland 12", gdzie zaśpiewa singiel "Solo" zwiastujący jego debiutancki album. Premiera pierwszej płyty syna Andrei Bocellego zaplanowana jest na 2022 rok.

Utwór "Solo" powstał we współpracy ze słynnym producentem Jesse Shatkinem, który tworzył już hity dla wielu gwiazd, m.in. Sii, Kelly Clarkson i Jennifer Lopez.

Wybrałem „Solo” na pierwszy singel z ponad 60 piosenek – mówił w jednym z wywiadów Matteo Bocelli.

W trakcie finału "The Voice of Poland 12" wystąpią także zwycięzca poprzedniej edycji programu, Krystian Ochman i Sara James, która reprezentuje Polskę na Eurowizji Junior 2021 w Paryżu.

Matteo Bocelli: kim jest syn Andrei Bocellego?

Matteo Bocelli ma 24 lata i jest jednym z trojga dzieci słynnego tenora. Syn Andrei Bocellego, podobnie jak tata, kocha muzykę i śpiew. Po szkole średniej rozpoczął naukę w Conservatorio Luigi Boccherini w Lukce. W wieku 21 lat podpisał kontrakt płytowy ze słynną wytwórnią Capital Records.

23-latek ma na swoim koncie duet z Andreą Bocellim, Piosenka „Fall on Me” znalazła się na wydanym w 2018 roku albumie „Si”, który pokrył się w Polsce podwójną platyną i był nominowany do prestiżowej nagrody Grammy. Utwór pojawił się również na oficjalnym soundtracku do filmu Disneya „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”.

Andrea Bocelli bardzo wspiera syna w rozwijaniu kariery muzycznej.

– Matteo ma coś wyjątkowego, czego nie można się nauczyć - talent. Jego ciężka praca, determinacja i poświęcenie są równie istotne. Mam nadzieję, że pozostanie tym, kim jest. Nie zapomni o wartościach, w których dorastał i nie wpadnie w pułapki, w które wpadło wielu artystów – mówi ojciec Matteo.

loader

RadioZET.pl/mat.prasowe