Zamknij

Mata znowu pobił rekord. Podobny wynik w Polsce osiągnął tylko... Fryderyk Chopin

07.09.2021 09:27

Mata nie zwalnia tempa. Odkąd rozpoczął swoją karierę, młody raper bije kolejne rekordy popularności. Dziś dorównał samemu Fryderykowi Chopinowi.

Mata
fot. Kacper Kolenda/REPORTER/East News

Mata jest aktualnie najpopularniejszym raperem młodego pokolenia. Artyście udało się dotrzeć nie tylko do swoich rówieśników. Jego przekaz i muzyka trafia do tak wielu odbiorców, że Matczak nie nadąża odhaczać kolejnych sukcesów. Chociaż czy muzyk faktycznie zwraca na nie dużą uwagę? Mata od początku swojej zawrotnej kariery sprawia wrażenie wyluzowanego w temacie nagród i wyróżnień, chociaż nie znaczy to, że nie cieszy się z uznania fanów.

Mata z nowym rekordem niczym Fryderyk Chopin

A jest z czego. Mata triumfował niedawno na Fryderykach, gdzie udało mu się pokonać olbrzymią konkurencję. Z kolei jego drugi album pokrył się platyną jeszcze przed premierą. O taki wynik sprzedaży muzycy często muszą pracować latami.

Młody Matczak tym razem pobił rekord na Spotify. W minionym miesiącu rapera za pośrednictwem platformy słuchały 2 miliony użytkowników. Podobny wynik udało się osiągnąć tylko jednemu Polakowi.

Mata z kolejnym rekordem na Spotify

Jak donosi wytwórnia Maty, SBM Label:

Po raz kolejny możemy powiedzieć, że historia tworzy się na naszych oczach, bo Michał jest pierwszym artystą w naszej wytwórni i zaledwie drugim w polskiej historii, który przekroczył wspomniany próg miesięcznych słuchaczy. Do tej pory jedynym Polakiem, któremu się to udało był... Fryderyk Chopin. Gratulacje Michał!

Do imponującego wyniku na pewno przyczynił się ostatni singiel Maty. Artysta opublikował utwór "Papuga", który utrzymuje się na pierwszej pozycji listy najpopularniejszych utworów w Polsce na Spotify.

Album "Młody Matczak" ukaże się już 21 września 2021 roku. Preorder płyty można zamawiać już dziś za pośrednictwem strony SBM Label.

loader

Zobacz też: Światowe gwiazdy muzyki, które mają polskie korzenie. Nie brakuje wielkich nazwisk [ZDJĘCIA]