Zamknij

Mata zagrał największy koncert w historii polskiego rapu. Wkrótce będzie można go obejrzeć w sieci

04.10.2021 11:48

Mata zagrał największy koncert w historii polskiego hip-hopu. Wszyscy, którzy nie dotarli tego dnia na warszawskie Bemowo, będą mogli obejrzeć wyjątkowy występ w sieci.

Mata
fot. Kacper Kolenda/REPORTER/East News

Mata jest największym objawieniem ostatnich lat w polskim hip-hopie. Prawdziwość tej tezy potwierdzają nie tylko bite przez 21-latka rekordy popularności, ale również skrajne opinie na temat jego twórczości krążące w sieci. Jakub Żulczyk określił muzykę Maty głosem pokolenia w jednym ze swoich najnowszych postów na Facebooku. Pod wpisem pojawiła się lawina komentarzy. Słuchacze Maty podzielili się na tych, którzy dostrzegają w artyście nieprzeciętny talent i tych, którzy uważają go za "bananowego dzieciaka" czy też "pupilka lemingów".

Mata na Canal +. Rekordowy koncert rapera pojawi się w sieci

2 października na warszawskim Bemowie odbył się jeden z najważniejszych koncertów w historii polskiego rapu. Nigdy wcześniej żaden rodzimy hip-hopowiec nie zgromadził na solowy koncert tak wielu słuchaczy. Udało się to właśnie Macie, który zaprezentował materiał ze swojej nowej płyty około 40-tysięcznej publiczności.

Jest to jednak zaledwie ułamek fanów rapera. Podopieczny wytwórni SBM Label przekroczył niedawno granicę 2 milionów słuchaczy w serwisie Spotify. Z kolei najnowszy album Maty "Młody Matczak" pokrył się podwójną platyną jeszcze przed premierą. Ostatni z singli promujących płytę - "Szmata" w ciągu 24 godzin po premierze został odsłuchany ponad 724 tysiące razy. Tym samym utwór pobił dwa ostatnie rekordy, które Mata ustanowił piosenkami "Patoreakcja" oraz "Kiss cam (podryw roku)".

Mata zagrał największy koncert w historii polskiego rapu

Kto nie mógł pojawić się na koncercie młodego rapera, będzie mógł wkrótce zobaczyć widowisko za pośrednictwem Canal +. Wytwórnia Maty już podczas występu Matczaka na Bemowie ogłosiła, że 9 października wideo z występu rapera pojawi się w serwisie online telewizji.

Poza nagraniami z koncertu Canal + zaprezentuje również ekskluzywne materiały zza kulis wydarzenia. SBM Label z okazji współpracy z telewizją przygotowała również specjalny voucher dla fanów Maty. Pozwoli on na skorzystanie z serwisu przez pierwszy miesiąc za jedyne 10 złotych.

loader