Zamknij

Mata odwołuje wrześniową premierę płyty. Wytwórnia opublikowała zaskakującą informację

10.09.2021 09:19
Mata
fot. Kacper Kolenda/REPORTER/East News

Mata nie wyda płyty we wrześniu. Zapowiadany od tygodni album "Młody Matczak" nie ukaże się w planowanym terminie 21 września. Wytwórnia zamieściła zaskakującą informację.

Mata miał wydać 21 wrześnie 2021 roku drugi album. Płyta "Młody Matczak" to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw tego roku. Krążek tygodnie przed premierą otrzymał status platynowej. Oznacza to, że płytę w przedsprzedaży musiało nabyć co najmniej 30 tysięcy osób.

Mata nie wyda nowej płyty we wrześniu

Fani Maty z niecierpliwością odliczali ostatnie dni premiery. Branża muzyczna natomiast zastanawiała się, jaki jeszcze rekord pobije młody raper. W międzyczasie Matczakowi udało się dogonić... Fryderyka Chopina. Artysta zanotował 2 miliony słuchaczy na Spotify, co wcześniej udało się tylko wcześniej wspomnianemu polskiemu kompozytorowi.

Najbardziej wyczekiwana płyta tego roku nie trafi jednak do sklepów na czas, a słuchacze Maty będą musieli poczekać na nowe kawałki ulubieńca nieco dłużej, niż myśleli. SBM Label przesunął premierę "Młodego Matczaka".

Mata - "Młody Matczak". Data premiery przesunięta

Wytwórnia umieściła na swoim Facebooku informację, że druga płyta Maty zmienia datę premiery. Na szczęście korekta jest niewielka. Zamiast 21 września, "Młody Matczak" trafi do sklepów nieco ponad tydzień później - 1 października.

SBM Label nie poinformowała skąd taka decyzja.

Zobacz też: Światowe gwiazdy muzyki, które mają polskie korzenie. Nie brakuje wielkich nazwisk [ZDJĘCIA]