Zamknij

Marty Roberts nie żyje. Członek kultowego duetu Marty & Elayne miał 89 lat

20.01.2022 09:07
Marty Roberts
fot. Offbeat L.A./Youtube

Marty Roberts nie żyje. Artysta był perkusistą i kontrabasistą w duecie Marty & Elayne. Zmarł na raka w wieku 89 lat.

Marty Roberts nie żyje. Odeszła połowa znanego duetu Marty & Elayne i ikona muzyki lounge w Los Angeles. Artysta miał 89 lat.

Marty Roberts nie żyje. Członek duetu Marty & Elayne miał 89 lat

Marty Roberts był perkusistą i kontrabasistką zespołu Marty & Elayne, który przez 35 lat występował w Dresden w Los Feliz. Przyczyną śmierci artysty był rak.

Smutną wiadomość potwierdziła córka muzyka, Hali, która oświadczyła:

Jesteśmy zrozpaczeni, największy człowiek poszedł do nieba. Marty odszedł w spokoju w czwartek 13 stycznia. Moja mama i ja jesteśmy zdruzgotane tą stratą. Nikt nam go nie zastąpi. Żartował i uśmiechał się do każdego, kogo spotkał, mówił, że śmiech nic nie kosztuje. Był najmilszym, najbardziej poświęcającym się dla innych człowiekiem na świecie. Będziemy za nim tęsknić bardziej, niż da się wyrazić słowami.

Marty Roberts nie żyje. Kim był muzyk?

Marty urodził się w Nowym Jorku, a Elayne poznał w latach 70. w Los Angeles. Grali na całym świecie. Podczas jednego z koncertów zauważył ich właściciel Dresden, gdzie zaczęli występować od 1981 roku. Imprezy z ich udziałem szybko zyskały popularność i sporą publiczność.

Ich muzyka stała się kultowa. Jon Favreau wykorzystał te dźwięki w swoim filmie "Swingers" z 1996 roku. Później Tom Petty złożył hołd artystom w teledysku "Yer So Bad". Mieli także swój epizod w odcinku "Mr. Show".

Marty w styczniu 2020 roku przeszedł atak serca. Elayne zaczęła grać solowe występy, jednak przerwała je pandemia.

RadioZET.pl/deadline.com