Zamknij

Marta Burdynowicz i "Dawno powinnam". Nowy singiel zwyciężczyni "The Voice of Poland"

21.07.2022 11:36

Marta Burdynowicz to zwyciężczyni ostatniej edycji „The Voice of Poland”. Wokalistka długo kazała czekać na swój pierwszy po programie singiel. Do sieci trafił utwór „Dawno powinnam”. Podbije listy przebojów?

Marta Burdynowicz
fot. mat. prasowe / Malwina Sulima

Marta Burdynowicz wygrała dwunastą edycję „The Voice of Poland”, która zakończyła się w grudniu zeszłego roku. W finale programu pokonała m.in. dobrze znanego już słuchaczom Radia ZET Wiktora Dydułę.

Kilka miesięcy po zwycięstwie piosenkarka prezentuje swój pierwszy premierowy utwór po programie.

Marta Burdynowicz i nowy singiel „Dawno powinnam”

Marta Burdynowicz zaprezentowała utwór „Dawno powinnam”, który stworzyła wspólnie z duetem Liker$ Music, czyli Karolem Serkiem i Pawłem Szcześniakiem. Wokalistka zdradziła kilka słów na temat swojego singla utrzymanego w popowym, letnim klimacie.

„Dawno powinnam” to bardzo uniwersalna piosenka, dla wszystkich którzy wreszcie odkryli w sobie siłę i zdecydowali się na zmiany. To najbardziej pozytywna strona końca - czyli początek nowej drogi! – mówi Marta.

Zwyciężczyni „The Voice of Poland 12” zapowiedziała także, że wkrótce zaprezentuje kolejne muzyczne nowości.

Kim jest Marta Burdynowicz?

Marta Burdynowicz jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku, wydziału wokalno-aktorskiego, specjalizacji - musical. To aktorka teatralna, filmowa, a także dubbingowa. Laureatka wielu konkursów piosenki, a także solistka koncertów musicalowych i rozrywkowych na terenie całej Polski, m.in. Tribute to Hans Zimmer, Ennio Morricone, John Williams, Festiwali Muzyki Filmowej w Krakowie, koncertów w Filharmonii Opolskiej, Bałtyckiej czy w Teatrze Polskim w Warszawie.

Do kin trafił ostatnio film „Na chwilę, na zawsze” z Pawłem Domagałą i Olafem Lubaszenko, gdzie Burdynowicz gra i śpiewa.

W trakcie lata wystąpi na kilku festiwalach, m.in. na Festiwalu Carpathia, na Festiwalu Kultury Alternatywnej w Częstochowie oraz na Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej” w Sopocie. Od września zwyciężczyni „The Voice of Poland 12” wraca również na deski teatru. Będzie można ją zobaczyć i usłyszeć m.in. w warszawskim Teatrze Muzycznym ROMA, Teatrze Muzycznym w Gdyni czy Teatrze Muzycznym w Poznaniu.

ZOBACZ: Nie wygrali, ale zrobili karierę. 11 gwiazd, które występowały w "The Voice of Poland" [ZDJĘCIA]

RadioZET.pl/mat.prasowe