Zamknij

Mariah Carey przeżyła traumę jako nastolatka. „Próbowała sprzedać mnie alfonsowi”

09.06.2022 16:28
Mariah Carey
fot. Anthony Behar/Sipa USA/East News

Mariah Carey zdecydowała się obnażyć tajemnice ze swojego życia. Dotyczą dość delikatnego tematu, ponieważ chodzi o relacje z najbliższymi. Jej brat i siostra próbowali nawet pozwać piosenkarkę. Nic dziwnego – artystka wyznała, że próbowano sprzedać ją alfonsowi. Rodzeństwo ostro zaprzeczało „wymysłom”.

Mariah Carey, znana na całym świecie piosenkarka i wykonawczyni popularnej świątecznej piosenki „All I want for Christmas is you”, nie miała lekkiego życia. W swojej autobiografii „The Meaning of Mariah Carey” wyznała m.in., że już od narodzin „czuła się wyrzutkiem”. Wszyscy sądzili, że jej życie było bajkowe i proste. Wspomina, że rodzeństwo dorastało zarówno z ojcem, jak i z matką, a ona sama „przez większość czasu była tylko z matką”.

Zobacz także: Mariah Carey pozwana za "All I Want for Christmas is You". Wielki hit to plagiat?

Mariah Carey wspomina ciężkie dzieciństwo

Artystka jest córką inżyniera o latynosko-afrykańskich korzeniach oraz Irlandki. Kiedy rodzice się rozwiedli, wraz z bratem została pod opieką matki. Siostrą zaopiekował się ojciec. Mariah Carey miała jaśniejszy odcień skóry od rodzeństwa, przez co wiele razy słyszała, że dzięki temu będzie mieć prostsze życie, a rodzice kochają ją mocniej od pozostałych dzieci.

- Gdy miałam 12 lat, moja siostra odurzyła mnie valium, proponowała mi kokainę, spowodowała u mnie poparzenia trzeciego stopnia i próbowała sprzedać mnie alfonsowi – wyznała Mariah Carey.

- Oblała mnie gorącą herbatą. Na plecach miałam oparzenia trzeciego stopnia. Spaliła nie tylko moje plecy, ale także moje zaufanie do niej – pisała.

Piosenkarka wspomina, że jej brat był bardzo agresywny i często bił się z ojcem. Pewnego razu nawet wyładował się na matce. Z impetem popchnął ją na ścianę.

- Byłam małą dziewczynką i miałam bardzo niewiele wspomnień o bracie, który mnie chronił. Częściej czułam, że muszę się przed nim chronić, a czasami musiałam też chronić matkę – wspomina gwiazda.

Wszystko zmieniło się, kiedy Mariah Carey zaczęła budować swoją świetlaną karierę. Zaczęła dobrze zarabiać, więc rodzina wręcz domagała się pieniędzy. Chcieli ją zwyczajnie wykorzystać i zrobić z niej „tą najgorszą”. Tak było, kiedy siostra piosenkarki, walcząca z wirusem HIV, trafiła do szpitala.

- Twoja siostra walczy o życie, umiera, a ty gdzie jesteś? Myślisz, że jesteś taka fajna, a w rzeczywistości jesteś wiedźmą. Koszty leczenia Alison, która jest nosicielką HIV, wyniosłyby cię mniej niż karma dla twoich psów. Dlaczego przestałaś się nami interesować? - grzmiał brat Mariah Carey w „The Sun”.

Potem siostra nagrała filmik, w którym poinformowała, że umiera i potrzebuje pomocy. Niedługo później aresztowano ją za prostytucję. Rodzeństwo jeszcze wiele razy próbowało kontaktować się z gwiazdą. Brat stwierdził, że jest „zapatrzona tylko w siebie”, kiedy nie dostał odpowiedzi na wiadomość, w której poinformował o poronieniu żony.

Kiedy ukazała się autobiografia piosenkarki, rodzeństwo zaczęło domagać się pieniędzy za ujawnione rodzinne tajemnice. Siostra chciała aż 1,25 mln dolarów za zarzuty m.in. dotyczące przemocy czy wystawiania artystki w ręce pedofilów.

Gwiazdy, które doświadczyły przemocy fot. EAST NEWS