Zamknij

Maria Mendiola nie żyje. Była gwiazdą Eurowizji i autorką hitu "Yes Sir, I Can Boogie"

13.09.2021 11:23
Baccara
fot. Instagram / Baccara

Maria Mendiola nie żyje. Wokalistka hiszpańskiego zespołu Baccara zmarła w wieku 69 lat. Zasłynęła z wielkiego dyskotekowego przeboju "Yes Sir, I Can Boogie". Mendiola była także gwiazdą Eurowizji 1978, podczas której reprezentowała Luksemburg.

Maria Mendiola nie żyje. Hiszpańska piosenkarka, członkini zespołu Baccara i gwiazda Eurowizji 1978 zmarła w sobotę w Madrycie. Wokalistka miała 69 lat.

Zobacz także: Sarah Harding nie żyje. Gwiazda Girls Aloud miała 39 lat

Maria Mendiola nie żyje. Wokalistka zespołu Baccara zmarła w wieku 69 lat

Przyczyna śmierci Marii Mendioly nie została ujawniona. O odejściu piosenkarki poinformowała jej koleżanka z zespołu Cristina Sevilla, która tworzyła wspólnie z nią Baccarę po rozpadzie grupy z Mayte Mateos.

Jakże trudno mi to opublikować. Moja droga Maria, cudowna artystka, ale przede wszystkim moja przyjaciółka, odeszła dziś od nas. Brak mi słów (…) Kocham cię – napisała Sevilla.

Maria Mendiola zasłynęła przede wszystkim z hitu "Yes Sir, I Can Boogie", dyskotekowego przeboju końca lat siedemdziesiątych. Piosenka podbiła całą Europę i po dziś dzień cieszy się ogromną popularnością. Utwór jest często wykorzystywany w reklamach i programach telewizyjnych.

Zobacz także: Marcus Birks nie żyje. Raper i koronasceptyk chorował na COVID-19

Baccara na Eurowizji 1978. Maria Mendiola wystąpiła w konkursie

Maria Mendiola ma także za sobą przygodę na Eurowizji. Baccara wystąpiła w konkursie w Paryżu w 1978 roku. Zespół reprezentował Luksemburg z utworem "Parlez-vous français?" i zajął ostatecznie 7. miejsce.