Zamknij

Margaret zdobyła nagrodę MTV EMA 2020. Gwiazda dziękując, odniosła się do Strajku Kobiet

09.11.2020 13:39

Margaret na niedzielnym wieczorze przyznania nagród MTV EMA 2020 triumfowała. Gwiazda na 27. gali wręczenia statuetek już po raz czwarty odebrała nagrodę w kategorii Najlepszy Polski Artysta. Margaret, dziękując za nagrodę, wsparła wszystkie kobiety, które w ostatnich dniach wyszły na ulicę protestować.

Margaret
fot. Adam Jankowski/ Reporter/ East News

Margaret po raz kolejny, a dokładnie po raz 4. zdobyła nagrodę MTV EMA Awards w kategorii Najlepszy Polski Artysta. W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa i liczne obostrzenia, impreza miała wirtualny charakter. Po ogłoszeniu werdyktu Margaret podziękowała w mediach społecznościowych za nagrodę. Odniosła się również do trwających w Polsce protestów, po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Margaret zdobyła nagrodę na MTV EMA Awards. Odbierając nagrodę, odniosła się do Strajku Kobiet

"Właśnie dowiedziałam się, że wygrałam MTV EMA dla Najlepszego Polskiego Artysty i jestem niesłychanie szczęśliwa i wzruszona. Chciałam podziękować moim fanom za to, że zawsze mnie wspierają. Jesteście najlepsi - napisała Margaret i dodała:

"Jako kobieta pochodząca z Polski, gdzie podstawowe prawa kobiet są nam odbierane, wygranie tej nagrody jest dla mnie symbolem tego, że mój głos ma znaczenie. Chciałabym, aby głosy wszystkich dzielnych Polek również miały znaczenie ".

Dodajmy, że w kategorii Najlepszy Polski Artysta nominowani byli również: Krzysztof Zalewski, Quebonafide, Daria Zawiałow oraz Sanah. 

Pod postem, w którym Margaret dziękuje za nagrodę, nie zabrakło gratulacji od fanów oraz od kolegów i koleżanek z branży. Miłe słowa zostawili m.in. Viki Gabor, Alicja Szemplińska, Grzegorz Hyży oraz Aleksander Baron.

Margaret zadebiutowała na rynku fonograficznym w 2013 roku  minialbumem "All I Need".  EP-ka promowana była przez singel "Thank You Very Much”, który notowany był na oficjalnych listach sprzedaży w Austrii, Niemczech i we Włoszech. Piosenka była także trzecim najlepiej sprzedającym się utworem w Polsce w 2013, za co ZPAV przyznał wokalistce wyróżnienie Cyfrowej Piosenki Roku.

Margaret jest laureatką nagród, takich jak: MTV Europe Music Awards, Kids’ Choice Awards, Eska Music Awards czy SuperJedynki. Zdobyła również wiele nominacji, w tym m.in. do Wiktorów i Telekamer.

loader

RadioZet.pl