Zamknij

Marcin Pendowski z Fisz Emade Tworzywo miał wypadek. Jest w śpiączce

10.06.2021 15:04

Marcin Pendowski miał poważny wypadek. Basista i członek zespołu Fisz Emade Tworzywo jest w śpiączce farmakologicznej. O stanie muzyka poinformował jego znajomy Kamil Barański.

Marcin Pendowski
fot. Adam Burakowski/REPORTER/East News

Marcin Pendowski, znany także jako Pendofsky, to członek zespołu Fisz Emade Tworzywo. Muzyk jest popularyzatorem gry na basie oraz zdobywcą wielu nagród, w tym Złotej i Platynowej płyty za album "Mamut", który współtworzył oraz statuetki "Mateusza Trójki 2015" w kategorii "debiut jazzowy". Okazuje się, że znany i ceniony polski artysta miał poważny wypadek. O stanie zdrowia Pendowskiego poinformował jego znajomy.

- Kochani, Marcin Pendowski miał wypadek, jest w śpiączce farmakologicznej. Nie znamy wszystkich jobów w kalendarzu Penda, więc oznaczam tu kolegów, z którymi muzycznie go kojarzę. Szukajcie na nie zastępcy. A przede wszystkim trzymajmy wszyscy kciuki za przyjaciela - przekazał na Facebooku Kamil Barański, publikując zdjęcie Marcina Pendowskiego.

Zobacz także: Aktorka Polsatu miała wypadek na planie serialu. Teraz porusza się na wózku inwalidzkim

Marcin Pendowski w śpiączce farmakologicznej. Muzyk Fisz Emade Tworzywo miał wypadek

Kamil Barański nie zdradził, co dokładnie się wydarzyło. Jak podaje Onet, do wypadku doszło w środę, gdy Marcin Pendowski jechał motocyklem na próbę. Więcej informacji o stanie zdrowia muzyka przekazała jego żona Barbara Michałek-Pendowska.

- Kochani, dopiero się dowiedziała, że stan Marcina się nie pogarsza i jest stabilny. Po środowym wypadku motocyklowym został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej ze względu na obrażenia głowy. W takim stanie będzie jeszcze 2-3 dni. Rokowania są dobre - napisała.

W komentarzach internauci przekazują wiele ciepłych słów rodzinie oraz przyjaciołom Marcina, a także przekazują mu życzenia szybkiego powrotu do zdrowia.

loader

Zobacz także: Fisz Emade w utworze "Mój kraj znika". Protest song Waglewskich po aferze w Trójce