Zamknij

Maneskin z kolejnymi sukcesami. Muzycy wyprzedzili Metallicę i U2

Joanna Chojnacka
17.06.2021 10:43
Maneskin z kolejnymi sukcesami. Muzycy wyprzedzili Metallicę i U2
fot. East News

Maneskin po wygranej na Eurowizji 2021 nie przestaje odhaczać kolejnych sukcesów. Zespół swoją muzyką podbija sieć, a z ich kompozycjami nie mają szans nawet wielkie gwiazdy i kultowe formacje.

Maneskin swoim występem na Eurowizji oczarował cały świat. Od zwycięstwa grupy mija miesiąc, a zainteresowanie formacją nie słabnie. Wręcz przeciwnie, kapela odhacza kolejne sukcesy, a ich numery podbijają sieć.

Maneskin z kolejnymi sukcesami. Utwory grupy podbijają sieć

Tuż po wygranej na Eurowizji 2021, utwory Maneskin zaczęły być coraz chętniej odtwarzane za pośrednictwem Spotify i podbijały zestawienia w wielu krajach. Dobra passa muzyków nadal się utrzymuje. Jak podaje Eurowizja.org, utwór, który poprowadził grupę do zwycięstwa na Eurowizji, "Zitti e Buoni" zanotował na platformie 100 milionów odtworzeń. To imponujący wynik, ponieważ kompozycja pojawiła się w streamingu dopiero kilka miesięcy temu.

Dla porównania najpopularniejsze kawałki, które wzięły udział w Konkursie, wysłuchano następującą liczbę razy:

  • Arcade - 411 milionów
  • Soldi - 181 milionów
  • Euphoria - 165 milionów
  • Waterloo - 131 milionów
  • Heroes - 128 milionów

Ze statystyk wynika, że "Zitti e Buoni" jest w tej chwili 6. najchętniej słuchaną piosenką eurowizyjną na świecie.

Maneskin podbija sieć. Muzycy wyprzedzili Metallicę i U2

Jednak to nie wszystko, zgodnie z jednym z najnowszych raportów Spotify, Maneskin w ostatnim miesiącu zdobył 17,9 milionów słuchaczy. Oznacza to, że grupa pokonała wielkie gwiazdy rocka. U2 może pochwalić się wynikiem 17,4 miliona, Metallica - 17, 2 miliona, Muse - 10,7 miliona, a Pearl Jam 10,8 miliona.

Co ciekawe, grupie udało się osiągnąć taki wynik po wydaniu zaledwie dwóch albumów i epki. Reszta wymienionych gwiazd ma o wiele bardziej bogatą dyskografię i dłuższy staż.

W tym miejscu warto również przyjrzeć się statystykom YouTube'a. Występ Maneskin na Eurowizji 2021 obejrzało już prawie 55,5 miliona osób. Dla porównania - występ Rafała Brzozowskiego z półfinałów ma na koncie 2,8 miliona wyświetleń. Świetnie mają się także statystyki oficjalnego wideo Maneskin do zwycięskiej kompozycji "Zitti e Buoni". Klip obejrzały już przeszło 47 miliony użytkowników.

RadioZET/Eurowizja.org/Spotify