Zamknij

Maneskin przekłada trasę koncertową po Europie. Co z występem w Polsce?

25.01.2022 15:27
Maneskin
fot. Rex Features/East News

Maneskin miał ruszyć wkrótce w trasę koncertową "Loud Kids on Tour'22". Niestety koncerty zostały przełożone ze względu na pandemię koronawirusa.

Maneskin zapowiedział aż dwa koncerty w Polsce na 2022 rok. Muzycy będą jedną z gwiazd Open'er Festival, jednak ich solowy występ stanął pod znakiem zapytania.

Maneskin przekłada trasę  "Loud Kids on Tour"

Zwycięzcy Eurowizji 2021 ogłosili trasę "Loud Kids on Tour", która miała odbyć się w lutym i marcu oraz objąć największe europejskie miasta. Grupa zaplanowała 16 koncertów na międzynarodowej trasie. Artyści mieli rozgrzać publiczność w Londynie, Brukseli, Wiedniu, Pradze, Paryżu czy Rzymie.

15 lutego miał odbyć się solowy koncert Maneskin w Warszawie na COS Torwar. Bilety na wydarzenia sprzedały się w zaledwie kilka godzin, jednak do występów nie dojdzie w zapowiadanych terminach.

Maneskin nie zagra w lutym koncertu na warszawskim Torwarze

Z powodu trwającej i przybierającej na sile pandemii koronawirusa, Maneskin ogłosił, że musi przełożyć trasę "Loud Kids on Tour". Muzycy opublikowali w mediach społecznościowych krótkie nagranie, na którym wyjaśnili fanom przykrą sytuację.

Maneskin podkreśla, że przekłada występy z ogromnym żalem, a za decyzją stoi fakt, iż niektóre miejsca koncertowe nie są dostosowane do spełnienia wszystkich wytycznych i obostrzeń związanych z organizacją eventów w trakcie pandemii.

Jest nam niezmiernie przykro. Dużo pracowaliśmy przy tej trasie, wszystko było gotowe, ale w ciągu ostatnich kilku dni dostaliśmy złe wieści odnośnie pojemności miejsc, w których mieliśmy grać.

Nie możemy zagwarantować, że wszystkie koncerty się odbędą, ponieważ każdy kraj ma własne zasady odnośnie pandemii i musimy dostosowywać do nich nasze plany i grać koncerty bezpieczne dla wszystkich.

Muzycy zaznaczyli, że ogłoszą nowe terminy koncertów nie później niż 1 marca 2022 roku.