Zamknij

Maneskin w rozmowie z Onetem: "Polska jest krajem, w którym łamane są prawa społeczności LGBT"

04.07.2022 08:59
Maneskin
fot. Karol Makurat/REPORTER

Maneskin udzielił wywiadu Bartoszowi Sąderowi z redakcji Onetu. Dziennikarz usłyszał od zespołu gorzkie słowa odnośnie Polski, gdzie "łamane są prawa osób LGBT".

Maneskin od wygranej podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2021 nie tracą na popularności. Słuchacze doceniają szczerość i bezkompromisowość rockowych artystów, którzy potrafią porwać swoją muzyką tłumy.

Maneskin wystąpił na Open'er Festival 2022 w Gdyni

Formacja ma już na koncie koncerty w Polsce. Ostatni odbył się w ramach Open'er Festival w Gdyni, gdzie grupa dała wyśmienite show.

Relacje z tegorocznego Open'era znajdziecie poniżej:

Dzień 1: Bo świat bez podziałów jest piękniejszy. Relacja z 1. dnia Open’er Festival 2022 [FOTO, WIDEO]
Dzień 2: Deszcz i burza nie zatrzymały siły muzyki. Relacja z 2. dnia Open’er Festival 2022 [FOTO, WIDEO]
Dzień 4: Polska muzyka triumfuje ostatniego dnia. Open’er Festival 2022 za nami [FOTO, WIDEO]

Maneskin: "Polska jest krajem, w którym łamane są prawa społeczności LGBT"

Tuż przed koncertem Maneskin na tegorocznym Open'erze, zespół udzielił krótkiego wywiadu Bartoszowi Sąderowi z redakcji Onetu. Dziennikarz odniósł się w rozmowie do występu formacji w 2021 roku na festiwalu w Sopocie. Wówczas na scenie między muzykami doszło do pocałunku, który w niektórych środowiskach wzbudził kontrowersje.

Okazuje się, że gest został wykonany z premedytacją. Zespół doskonale orientuje się w sytuacji panującej w Polsce i zdaje sobie sprawę, że społeczność LGBTQ+ nie jest w naszym kraju akceptowana przez wszystkich.

Jak wyznał Damiano:

Doskonale wiedzieliśmy przed występem, że Polska jest krajem, w którym łamane są prawa społeczności LGBT. Musieliśmy jakoś zareagować. Wtedy byliśmy na językach niemalże wszystkich, dlatego oczywiste dla nas było, że sytuacja dotrze do wielu. Chcieliśmy pokazać ludziom, że w tym nie ma nic złego. Ta sytuacja miała w tym pomóc.

Również podczas koncertu Maneskin w Gdyni nie obyło się bez gestów wsparcia w stronę społeczności LGBTQ+. Zanim muzycy zaczęli grać Damiano podszedł do perkusisty zespołu, Ethana oraz gitarzysty Thomasa  i pocałował ich w usta. Wokalista zadedykował swój ruch wszystkim homofobom, którym "chciał przypomnieć, jakimi są du**ami".