Zamknij

"Mam talent". Juror przerwał występ 20-latka, nie pozwolił mu dokończyć piosenki

23.06.2022 11:28
Simon Cowell
fot. America's Got Talent/YouTube

Mam talent. Podczas jednego z ostatnich odcinków amerykańskiego talent show, Simon Cowell przerwał występ 20-latka. Poprosił muzyka o zmianę repertuaru.

"Mam talent" to znany program, który doczekał się już wielu edycji na całym świecie. Mimo to nie traci na popularności, a dzięki show możemy poznać kolejne osoby, których umiejętności do dziś pozostawały w cieniu.

Mam talent. Simon Cowell przerwał występ 20-latka

Trwająca seria amerykańskiej wersji popularnego talent show jest szczególnie emocjonująca dla widzów z Polski. W programie wzięła udział nasza rodzima wokalistka, która otarła się o zwycięstwo w Eurowizji Junior 2021 - Sara James. Młoda wokalistka zrobiła na castingach prawdziwą furrorę, a Simon Cowell zapewnił jej przepustkę do półfinałów.

Najsurowszy z jurorów ponownie zwrócił na siebie uwagę podczas castingów. Tym razem Cowell przerwał ledwo rozpoczęty występ 20-letniemu Kieranowi Rhodesowi, który chciał wykonać na scenie utwór Billy'ego Joeala "She's Got a Way".

Mam talent. Juror nie pozwolił dokończyć utworu Kieranowi Rhodesowi

Rhodes przyznał przed jurorami, że przez większość swojego życia skupiał się na graniu w baseball. Jednocześnie zaznaczył, że pewnego dnia poczuł nagłą potrzebę poświęcenia czasu na muzykę. Oglądając filmiki na YouTubie, trafił na dokonania Billy'ego Joela.

Artysta zainspirował 20-latka. Jak cytuje Rhodesa Interia:

Gdy go zobaczyłem, uznałem, że chcę robić do końca swojego życia. Nauczyłem się więc grać na pianinie, nauczyłem się śpiewać i pisać piosenki. Cztery lata później dostałem się do Berklee i teraz uczę się właśnie tam.

Berklee to prestiżowa szkoła muzyczna w Bostonie. Młody artysta uznał, że "Mam talent" będzie idealnym miejscem, żeby zaprezentować swoje postępy szerszej publiczności.

Jak wspomniał 20-latek, Billy Joel jest jego największą inspiracją, dlatego nie dziwi fakt, że to właśnie utwór tego wykonawcy postanowił zagrać i zaśpiewać. Jednak Rhodes nie zdążył dobrze wczuć się w piosenkę "She's Got a Way', kiedy Simon Cowell przerwał jego występ.

Juror spytał chłopaka, czy pisze własne utwory, a kiedy usłyszał odpowiedź twierdzącą, poprosił, żeby Rhodes wykonał jedną z nich. Padło na "Disengage", kawałek, który powstał w trudnym dla 20-latka czasie, gdy zmagał się z problemami psychicznymi.

Jurorzy byli zachwyceni nie tylko głosem i grą Kierana. Podkreślali, że doskonale czują jego emocje, które tak umiejętnie przekazuje w swojej twórczości. Pochwalili za talent oraz wrażliwość. Artysta opuścił studio z trzema "TAK" na koncie.

RadioZET.pl/Interia