Zamknij

Mac Davis nie żyje. Wybitny muzyk country i autor hitów Elvisa Presleya miał 78 lat

30.09.2020 09:56

Mac Davis nie żyje. Amerykański muzyk country i ceniony autor tekstów piosenek m.in. Elvisa Presleya zmarł w wieku 78 lat. W ostatnich dniach artysta był w stanie krytycznym po przebytej operacji serca.

Mac Davis
fot. Associated Press/East News

Mac Davis nie żyje. Popularny artysta country i wybitny autor tekstów zmarł we wtorek, 29 września w wieku 78 lat. Informację o śmierci muzyka potwierdził jego menadżer.

Mac Davis nie żyje. Wybitny muzyk i autor hitów Elvisa Presleya miał 78 lat

Mac Davis zmarł w Nashville. W ostatnich dniach rodzina informowała, że artysta przeszedł operację serca, ale jego stan jest krytyczny. Lekarzom nie udało się uratować 78-latka.

Pochodzący z Teksasu muzyk zasłynął przede wszystkim jako wybitny autor tekstów piosenek. Pracował z wieloma artystami, ale największą sławę przyniosła mu owocna współpraca z Elvisem Presleyem. To właśnie Mac Davis stworzył jego hity „Don't Cry Daddy”, „In the Ghetto”, „Memories” czy „A Little Less Conversation”.

W trakcie swojej długoletniej kariery Mac Davis nagrał blisko 20 solowych albumów i wydał kilkadziesiąt singli. Jego największym przebojem był zdecydowanie utwór „Baby, Don't Get Hooked on Me” z 1972 roku, za który otrzymał nominację do nagrody Grammy.

Artysta spełniał się także jako aktor i prezenter telewizyjny. W latach siedemdziesiątych miał nawet własny program „The Mac Davis Show”.

W 1998 roku otrzymał gwiazdę w kultowej Hollywoodzkiej Alei Sławy.

Juliette Greco nie żyje. Legenda francuskiej piosenki i aktorka miała 93 lata

RadioZET.pl/independent.co.uk/PK