Zamknij

Łzy odpowiadają na zarzuty Adama Konkola: "Kłamstwa, insynuacje. Podjęliśmy już kroki prawne"

11.08.2022 15:16

Grupa Łzy wydała oświadczenie w sprawie oskarżeń Adama Konkola. Muzycy podkreślają, że wpisy muzyka to "kłamstwa, insynuacje i pomówienia".

Łzy
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Grupa Łzy powstała w 1996 roku w Pszowie. Po latach sukcesów historia zespołu zaczęła się komplikować. W 2021 roku lider Łez, Adam Konkol opublikował wpis w mediach społecznościowych, w którym opowiedział o kryzysie grupy.

Łzy z oficjalnym oświadczeniem w sprawie wpisów Adama Konkola

Według wersji wydarzeń Adama Konkola jego koledzy z grupy zaczęli go blokować i odrzucali pomysły, a ich wizja artystyczna odnośnie dalszej działalności była zbyt daleka od siebie, żeby kontynuować współpracę. Muzyk postanowił wymienić cały skład grupy.

Jednocześnie artysta zarzucił byłym członkom jego zespołu kradzież dostępu do mediów społecznościowych oraz próbę przywłaszczenia nazwy "Łzy". Od tamtego czasu na rynku muzycznym funkcjonują dwa składy Łez - jeden Konkola, drugi z Sarą Chmiel na wokalu.

Łzy odpowiadają na zarzuty Adama Konkola: "Kłamstwa, insynuacje"

Po miesiącach od tamtej publikacji Konkol zamieścił kolejną. Pisał w niej o szantażach, napiętej sytuacji z drugim składem Łez i po raz kolejny zarzucił byłym kolegom kradzież.

Poprosiliśmy zespół Łzy, oskarżany o nieprawidłowości przez Adama Konkola, o komentarz w sprawie. Druga strona konfliktu ma zupełnie inne spojrzenie na zaistniałą sytuację. Zespół podkreśla, że od dłuższego czasu jest ofiarą hejtu i nękania ze strony Adama Konkola.

Adam Konkol w komentarzach i działaniach pełnych kłamstw, insynuacji i pomówień za wszelką cenę chce zdeprecjonować 26 lat działalności zespołu Łzy. Celem jego ataków jest także menadżer zespołu. Można powiedzieć, że spotykamy się z ewidentnym hejtem z jego strony dotyczącym różnych aspektów aktywności zespołu.

Muzycy odpowiedzieli także na zarzuty Konkola, które od miesięcy można przeczytać na jego profilu w sieci. Artyści podkreślają:

Adam Konkol opuścił szeregi zespołu z własnej woli w maju 2021 roku. Poprosił, żeby usunąć jego wizerunek z materiałów promocyjnych zespołu, po prostu zrezygnował z bycia członkiem zespołu Łzy.

Tym samym byli członkowie formacji Konkola podkreślają, że żaden profil na wymienionych przez niego portalach społecznościowych nie został mu skradziony. Jak oświadczają członkowie Łez:

Adam Konkol nie jest jedynym autorem repertuaru zespołu ŁZY, co można sprawdzić w wykazie ZAiKS. Adam Konkol nigdy nikogo nie zatrudnił do zespołu.

Ponadto grupa zaznaczyła, że podjęła już działania prawne, których celem jest zakończenie publicznego konfliktu i uniknięcie podobnych zarzutów wobec zespołu w późniejszym czasie.

Wszelkie działania Adama Konkola wymierzone w zespół Łzy są oparte na kłamstwie, a mają na celu jedynie wywołanie niezdrowej sensacji i promocję jego osobistych interesów. My podjęliśmy już kroki prawne zmierzające do tego, by takie sytuacje nie miały już miejsca w przyszłości.