Zamknij

"Old Town Road" pisze historię. Przebój Lil Nas X z rekordem wszech czasów w USA

Piotr Krajewski
30.07.2019 15:25

„Old Town Road” Lil Nas X i Billy’ego Raya Cyrusa pobiło wielki rekord Mariah Carey i Luisa Fonsiego. Jeden z największych przebojów ostatnich miesięcy utrzymuje się na 1. miejscu listy Billboard Hot 100 w USA już od 17 tygodni, co jest najlepszym wynikiem w historii.

Lil Nas X Old Town Road pobił rekord listy Billboard Hot 100 w USA
fot. Youtube

Old Town Road: Lil Nas X pobił rekord w USA

Lil Nas X i Billy Ray Cyrus nie przestają robić furory swoim wspólnym singlem „Old Town Road”, który łączy w sobie muzykę country i trap.

Piosenka znajduje się nieprzerwanie od 17 tygodni na 1. miejscu zestawienia Billboard Hot 100, czyli oficjalnej listy przebojów w Stanach Zjednoczonych. To najlepszy wynik w wieloletniej historii tego zestawienia. „Old Town Road” pobiło dotychczasowy rekord (16 tygodni) z 1996 roku, który należał do utworu „One Sweet Day” Mariah Carey i Boyz II Me. W 2017 roku wynik ten wyrównało Despacito” Luisa Fonsiego.

 

Lil Nas X to raper, który dopiero zaczyna swoją karierę muzyczną. 20-latek z Georgii nie ma jeszcze na swoim koncie debiutanckiej płyty, a już zapisał się w historii amerykańskiej muzyki. Współpraca z ojcem Miley Cyrus, legendą muzyki country, opłaciła się i przyniosła nieoczekiwany sukces.

W czerwcu Lil Nas X wydał swój pierwszy mini-album "7", na którym znalazło się osiem utworów. 

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK