Zamknij

Lidia Kopania: kim jest uczestniczka preselekcji do Eurowizji 2022? [Wiek, piosenki, Instagram]

19.02.2022 16:57
Lidia Kopania
fot. TRICOLORS/East News

Lidia Kopania to była reprezentantka Polski na Eurowizji, która chce ponownie wystąpić w konkursie. Piosenkarka weźmie udział w polskich preselekcjach do Eurowizji 2022. Kim jest Lidia Kopania? Poniżej szczegóły na temat wieku wokalistki, wzrostu, męża, dzieci, piosenek, Instagrama i występu na Eurowizji 2009.

Lidia Kopania - kim jest uczestniczka polskich preselekcji do Eurowizji 2022Wiek, wzrost, mąż, dzieci, piosenki, Instagram, występ na Eurowizji 2009 – sprawdzamy najważniejsze informacje o Lidii Kopanii, która ma szansę ponownie zostać reprezentantką Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2022 w Turynie.

Zobacz także: Eurowizja 2022: polskie preselekcje – KANDYDACI. Oni wystąpią w eliminacjach [UCZESTNICY]

Lidia Kopania: wiek, wzrost, mąż, dzieci, piosenki, Instagram, kariera

Lidia Kopania to piosenkarka i autorka tekstów. Urodziła się 12 maja 1978 roku w Koluszkach i ma obecnie 43 lata. Wzrost wokalistki nie jest znany.

W 2010 roku Lidia Kopania poślubiła muzyka Igora Przebindowskiego. Małżeństwo zakończyło się rozwodem po 10 latach. Była reprezentantka Polski na Eurowizji nie ma dzieci.

Lidia Kopania śpiewa od najmłodszych lat. Brała udział w wielu konkursach wokalnych. Tańczyła także w formacji tańca towarzyskiego "Promenada". Studiowała na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytecie Łódzkim i w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Profesjonalna kariera Lidii Kopanii rozpoczęła się w 1998 roku. Współpracowała m.in. z Robertem Jansonem, Michałem Wiśniewskim. W latach 2003-2006 była wokalistką zespołu Kind of Blue. Brała udział w 42. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Była także uczestniczką festiwalu TOPtrendy 2006, gdzie zwyciężyła w konkursie Trendy. Na swoim koncie ma trzy płyty studyjne "Intuicja" (2006), "Przed świtem" (2008) i "Pod słowami" (2015).

Najpopularniejsze piosenki Lidii Kopanii to "Tamta łza", "Sleep" i eurowizyjny utwór "I Don’t Wanna Leave".

Lidia Kopania prowadzi konto na Instagramie. Jej oficjalny profil pod nazwą @lidia_kopania śledzi ponad 4,5 tysiąca osób.

Lidia Kopania: występ na Eurowizji 2009 w Moskwie

W 2009 roku Lidia Kopania wygrała polskie preselekcje "Piosenka dla Europy" i reprezentowała Polskę na Eurowizji 2009 z anglojęzycznym utworem „I Don’t Wanna Leave”.

Ballada przepadła jednak w konkursie i nie przypadła do gustu widzom. Reprezentantka Polski zajęła dopiero 12. miejsce w półfinale i nie awansowała do finału.

Eurowizja 2022: Lidia Kopania ponownie w polskich preselekcjach

Lidia Kopania weźmie udział w polskich preselekcjach do Eurowizji 2022, w którym zaprezentuje piosenkę "Why Does It Hurt". Utwór powstał we współpracy z siostrami Persson – szwedzkimi producentkami i autorkami tekstów.

O wyjazd do Włoch Lidia Kopania będzie rywalizował z dziewięcioma innymi uczestnikami. Eliminacje odbędą się 19 lutego i będą transmitowane na antenie TVP.

Eurowizja 2022 zostanie zorganizowana w dniach 10-14 maja w Turynie.

Eurowizja 2022: uczestnicy polskich preselekcji. Kto wystąpi?

Michał Szpak Edyta Górniak Cleo
24 Zobacz galerię
fot. AP/East News, Zenon Zyburtowicz/East News, SPUTNIK/EAST NEWS