Zamknij

Liczba zakażeń wzrosła po "Sylwestrze Marzeń z Dwójką"? Lekarz odpowiada

Joanna Chojnacka
12.01.2022 11:22

Po Sylwestrze TVP w powiecie tatrzańskim gwałtownie wzrosła liczba zakażeń koronawirusem. Lekarz skomentował możliwą zależność w rozmowie z WP.

Jacek Kurski
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Sylwester TVP w 2021 roku powrócił do Zakopanego i jak zwykle został zorganizowany z wielką pompą. W koncercie wzięło udział wiele polskich i zagranicznych gwiazd, które zarobiły na występach ogromne sumy. Wydarzenie wzbudziło spore kontrowersje.

Liczba zakażeń wzrosła po "Sylwestrze Marzeń z Dwójką"? Lekarz odpowiada

Jason Derulo, jedna z gwiazd "Sylwestra Marzeń z Dwójką" tuż po występie usunął informacje o wizycie w Polsce ze swoich social mediów. W sieci pojawiły się również nagrania i posty po imprezie. W materiałach widzimy zniszczenia, które pozostały w Zakopanem po świętowaniu.

Zobacz także

Podczas imprezy w Zakopanem bawiło się ponad 40 tysięcy osób. W weekend sylwestrowy w mieście pojawiło się około 100 tysięcy przyjezdnych. Już w grudniu cytowano głosy ekspertów, którzy przestrzegali przed organizacją tak dużej imprezy w trakcie pandemii.

Powiat tatrzański odnotował ogromny wzrost zachorowań na COVID-19

W Nowym Roku zanotowano olbrzymi wzrost zakażeń koronawirusem w powiecie tatrzańskim. W dniu 10 stycznia wyniósł on aż 159 procent.

Czy Sylwester TVP przyczynił się do takiego wyniku? Na to pytanie odpowiedział doktor Jerzy Toczek, koordynator do spraw szczepień przeciw COVID-19 w powiecie tatrzańskim oraz lekarz jednego z zakopiańskich szpitali w rozmowie z Wirtualną Polską.

Należało się tego spodziewać. Przyjechało do nas mnóstwo ludzi i doszło do całkowitego rozluźnienia w kwestii ochrony przed wirusem.

Na problematyczną sytuację złożyło się wiele czynników. Zakopane co roku w okolicach świąt i Sylwestra przyciąga spore liczby turystów, a niski odsetek zaszczepionych w powiecie na pewno nie wpłynął pozytywnie na nieubłagane statystyki.

loader

RadioZET.pl/WP