Zamknij

33. urodziny Lany Del Rey. 5 utworów Amerykanki, które warto znać!

Redakcja
21.06.2018 11:56

Lana Del Rey to obecnie jedna z najpopularniejszych piosenkarek na świecie. Amerykanka obchodzi 21 czerwca swoje 33. urodziny. W związku z tym przygotowaliśmy zestawienie pięciu piosenek Lany Del Rey, które są naprawdę warte uwagi.

Lana Del Rey
fot. Youtube (Lana Del Rey)

Lana Del Rey: 33. urodziny piosenkarki

Lana Del Rey świętuje w tym roku swoje 33. urodziny. Artystka, która tak naprawdę nazywa się Elizabeth Woolridge Grant, urodziła się w Nowym Jorku. Początki jej kariery sięgają roku 2005 roku, kiedy zaczęła nagrywać profesjonalnie pierwsze utwory.

O Amerykance zaczęło robić się głośno w 2011 roku, kiedy wyreżyserowane przez nią teledyski do utworów „Video Games” i „Blue Jeans” stały się wielkimi internetowymi hitami. Mimo że rok wcześniej wydała swój debiutancki album, jeszcze pod innym pseudonimem, jej wielka kariera rozpoczęła się dopiero wraz z premierą krążka „Born To Die” w styczniu 2012 roku. Płyta odniosła ogromny międzynarodowy triumf. W samej Polsce sprzedała się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy i pokryła się diamentem.

W następnych latach Lana Del Rey wydała albumy „Ultraviolence” (2014) i „Honeymoon” (2015), które także odniosły spory komercyjny sukces. W lipcu 2017 roku ukazała się jej kolejna płyta „Lust For Life”, na której pojawił się m.in. The Weeknd. Krążek był nominowany do prestiżowej nagrody Grammy.

Oto 5 utworów Lany Del Rey, które naprawdę warto znać:

„Young and Beautiful” z filmu „Wielki Gatsby”

„Summertime Sadness” z albumu „Born To Die”

„Lust For Life (feat. The Weeknd) ” z albumu „Lust For Life

„High By The Beach” z albumu „Honeymoon”

„Born To Die” z albumu „Born To Die”

RadioZET.pl/PK