Zamknij

Lana Del Rey pozwana przez Radiohead. Będzie walka w sądzie!

Redakcja
08.01.2018 11:44

Czarne chmury nad znaną piosenkarką. Zespół Radiohead złożył pozew przeciwko Lanie Del Rey. Muzycy twierdzą, że utwór „Get Free” z nowej płyty Amerykanki to kopia ich wielkiego przeboju „Creep”. Artystka nie zgadza się z oskarżeniami i zapowiada walkę w sądzie.

Lana Del Rey pozwana przez Radiohead. Będzie walka w sądzie!
fot. Twitter/East News

 

W niedzielnym wpisie Lana Del Rey potwierdziła krążącą od kilku dni plotkę na temat pozwu. Grupa Radiohead oskarża piosenkarkę o plagiat. Chodzi o utwór „Get Free” z najnowszego albumu Amerykanki zatytułowanego „Lust For Life”.

- Pozew to prawda. Choć wiem, że nie inspirowałam się „Creep” przy tworzeniu mojej piosenki, muzycy Radiohead twierdzą inaczej i żądają 100 proc. wpływów. Zaoferowałam 40, ale oni akceptują tylko i wyłącznie 100. Ich prawnicy byli nieugięci, więc zajmie się tym sąd – napisała Lana na Twitterze.

Radiohead też mieli problem z prawami autorskimi

Okazuje się, że legendarny przebój „Creep” z 1992 roku nie był tylko i wyłącznie dziełem muzyków brytyjskiej formacji.

Twórcy utworu „The Air That I Breathe”, który nagrała w 1974 roku grupa The Hollies, pozwali Radiohead za kradzież melodii i zażądali wynagrodzenia. Sprawę udało się jednak rozwiązać, a Albert Hammond i Mike Hazlewood zostali uznani za współtwórców „Creep”.

RadioZET.pl/pitchfork.com/PK