Zamknij

Lamont Dozier nie żyje. Artysta współpracował m.in. z Dianą Ross i Philem Collinsem

10.08.2022 09:57

Lamont Dozier nie żyje. Legendarny kompozytor, autor wielu hitów lat 60. i 70. zmarł w wieku 81 lat. Współpracował z gwiazdami takimi jak Diana Ross czy Phil Collins.

Lamont Dozier
fot. Top 2000 a gogo/Screen/YouTube

Lamont Dozier nie żyje. Artysta był legendarnym kompozytorem, autorem piosenek muzyków takich jak Diana Ross and The Supremes, Marvin Gaye, Martha and The Vandellas i The Four Tops.

Lamont Dozier nie żyje. Artysta współpracował m.in. z Dianą Ross

Informację o śmierci Doziera potwierdził jego syn, Lamont Jr, który pożegnał ojca w poście na Instagramie.

Spoczywaj w niebiańskim pokoju, tato!

W sieci nie podano przyczyny śmierci zasłużonego artysty. Twórca zmarł w poniedziałek 8 sierpnia w Arizonie. Miał 81 lat.

Lamont Dozier nie żyje. Kim był artysta?

Dozier dołączył w 1962 roku do braci Briana i Eddiego Hollandów i zasilił wytwórnie Motown w Detroit. Znane na całym świecie trio komponowało wielkie hity lat 60. i 70. Za swój wkład w rozwój muzyki, wszyscy trzej twórcy trafili do Hall of Fame Songwriters w 1988 roku i do Rock and Roll Hall of Fame dwa lata później.

Trio opuściło Motown w 1968 roku, żeby poświęcić się pracy we własnych wytwórniach. Dozier zaczął wówczas nagrywać solowe albumy i wydawać je w firmach przyjaciół.

Ostatnie cztery dekady artysta spędził, tworząc własną muzykę i pomagając innym artystom. Wydał między innymi singiel "Going Back to My Roots", który stał się hitem na początku lat 80.

Pisał też dla artystów takich jak Phil Collins, który dzięki ich współpracy zdobył Złoty Glob i nagrodę Grammy.

RadioZET.pl/deadline.com/SPIN