Zamknij

Łąki Łan nie chce mieć nic wspólnego ze swoim wokalistą: "Przynosi wstyd całej Polsce"

Joanna Chojnacka
10.03.2022 10:30

Łąki Łan rozstał się ze swoim wokalistą Paprodziadem. Muzycy odcinają się od poglądów muzyka na temat pandemii i wojny w Ukrainie.

Paprodziad
fot. Grzegorz Bukala/REPORTER

Wojna w Ukrainie dotknęła nie tylko mieszkańców zaatakowanego kraju. Wsparcie wobec państwa pogrążonego w wojnie płynie z wielu stron. Reagują także artyści. Pomagają finansowo, grają koncerty na rzecz Ukraińców oraz okazują swoją solidarność w sieci.

Łąki Łan wyrzucił Paprodziada z zespołu. Poszło o wpisy na Facebooku

Od wybuchu wojny Włodzimierz Dembowski znany jako Paprodziad, wokalista Łąki Łan zaczął publikować na Facebooku niepokojące treści. Artysta sugerował swoim fanom, że wojna w Ukrainie to spisek, który ma odwrócić naszą uwagę od ważniejszych rzeczy.

Jak cytuje wokalistę Interia (pisownia oryginalna):

Od czego dziś tak brutalnie odwraca się naszą uwagę? Po co do akcji wkracza "zły policjant"? Jakie siły i interesy stoją za tym widowiskiem? Komu przyda się chaos, kryzys migracyjny, logistyczny, ekonomiczny? Takie pytania zadają sobie świadomi ludzie nie łykający pochopnie medialnej papki.

Paprodziad przestał być wokalistą Łąki Łan: "Przynosi wstyd całej Polsce"

Na jednym wpisie Dembowskiego się nie skończyło. Wokalista przelał czarę goryczy, udostępniając dwanaście punktów "Magii 2 tygodni", w których znajdziemy między innymi drwiny z pomocy dla Ukraińców.

Do wpisów kolegi z zespołu odniósł się Piotr Antoni Koźbielski, który oznajmił, że Paprodziad nie będzie już pełnił roli wokalisty Łąki Łan.

Piszę to z wielkim smutkiem...
W obliczu tragedii, jaka dzieje się w Ukrainie i tego co wypisuje w socjal mediach mój były już wokalista Włodek Dembowski aka Paprodziad, całkowicie odcinam się od niego i nie chce być już nigdy z nim kojarzony.
Przynosi on wstyd zespołowi Łąki Łan i całej Polsce.

Komentarz w sprawie pojawił się również na fanpage'u zespołu Łąki Łan. Członkowie zespołu podkreślili, że absolutnie odcinają się od poglądów Dembowskiego zarówno na temat pandemii jak i wojny w Ukrainie. Grupa zapewniła, że mimo zmiany składu nie zawiesi działalności.

loader