Zamknij

Krzysztof Zalewski w nowym singlu "Ptaki". To zapowiedź koncertu MTV Unplugged [WIDEO]

24.09.2021 14:02
Krzysztof Zalewski MTV Unplugged
fot. mat. prasowe / Michał Murawski

Krzysztof Zalewski zaprezentował zupełnie nowy singiel "Ptaki". Utwór powstał specjalnie na potrzeby koncertu MTV Unplugged, który już w listopadzie ukaże się na płycie. W październiku występ Zalewskiego w ramach kultowego cyklu "bez prądu" będzie można obejrzeć na antenie Canal+.

Krzysztof Zalewski dołącza do legendarnego cyklu MTV Unplugged, czyli słynnych koncertów "bez prądu", podczas których artyści prezentują wyjątkowe akustyczne wersje swoich przebojów.

Specjalnie na potrzeby MTV Unplugged Krzysztof Zalewski stworzył nowy singiel "Ptaki". Poniżej możecie zobaczyć występ artysty z utworem podczas koncertu.

Zobacz także: Krzysztof Zalewski i Pezet nagrali wspólny singiel. Posłuchaj utworu "Francuskie Filmy" [WIDEO]

Krzysztof Zalewski i nowy singiel "Ptaki" z MTV Unplugged

"Ptaki" to zupełnie nowy utwór Krzysztofa Zalewskiego, który zapowiada koncert MTV Unplugged. To właśnie z okazji udziału w kultowym formacie wokalista postanowił przygotować nową piosenkę.

W jaki sposób odróżnić nasz unplugged od dziesiątków znakomitych poprzedników? Otóż najlepiej napisać nową piosenkę specjalnie na tę okoliczność. Przed Wami: „Ptaki” - numer o tym, że kiedy wzniesiemy się wysoko (jak ptaki) i nabierzemy odpowiedniego dystansu, wszystko to, co nas dzieli, wszystkie mury między nami przestają istnieć. Coś pozytywnego na jesienną słotę – mówi Zalewski.

Koncert MTV Unplugged z Krzysztofem Zalewskim odbył się w czerwcu w przestrzeni warszawskiego Och Teatru. Oprócz nowego singla "Ptaki" artysta wykonał akustyczne wersje swoich największych przebojów z ostatnich czterech albumów „Zelig”, „Złoto”, „Zalewski śpiewa Niemena” i „Zabawa”. W trakcie występu zaprezentował także nowy cover piosenki "Romanca Cherubina", utworu wykonywanego oryginalnie przez Czesława Niemena i Wandę Warską. Zalewski zdradził również, że nie zabrakło gości specjalnych.

Reżyserem koncertu jest Piotr Onopa, a wyjątkową scenografię stworzyła Anna Szczęsny.

To Mars czy Arizona? Tego do końca nie wiadomo… zależało nam po prostu na stworzeniu magicznego świata, w którym „odłączone od prądu” piosenki Krzyśka zyskają nowy wymiar. Zmieniające barwy Słońce w centralnej części sceny, to nie przypadek. Ten świat, rządził się bowiem regułami Układu Słonecznego - z główną gwiazdą, wokół której krążą inne planety. Gości nie brakowało (…), a atmosfera była gorąca – mówi Onopa.

Krzysztof Zalewski MTV Unplugged
fot. mat. prasowe / Michał Murawski

MTV Unplugged: koncert Krzysztofa Zalewskiego. Gdzie i kiedy oglądać w TV, kiedy premiera płyty?

Koncert MTV Unplugged z Krzysztofem Zalewskim będzie można obejrzeć w całości premierowo 16 października na antenie Canal+. 26 listopada ukaże się album "MTV Unplugged" z dźwiękowym zapisem tego wyjątkowego wieczoru.

MTV Unplugged to kultowy format akustycznych koncertów, którego początki sięgają 1989 roku. W cyklu występów "bez prądu" wzięły udział największe legendy muzyki, m.in. Nirvana, Paul McCartney, Oasis, Pearl Jam czy Eric Clapton. W polskiej odsłonie MTV Unplugged pojawili się m.in. Kayah, Brodka, Natalia Przybysz czy zespół Hey.

Krzysztof Zalewski
fot. mat. prasowe / Aleksander Salski

RadioZET.pl/mat.prasowe