Zamknij

Krzysztof Cugowski nie odszedł z Budki Suflera? "Te wszystkie opowieści to są kłamstwa"

17.02.2022 11:18
Krzysztof Cugowski
fot. TRICOLORS/East News

Krzysztof Cugowski dementuje pogłoski, że "odszedł" z Budki Suflera. Były wokalista legendarnej formacji twierdzi, że to kłamstwa.

Budka Suflera ostatnimi czasy przechodzi wiele zmian. W 2020 roku zmarł główny kompozytor zespołu Romuald Lipko. Niedawno zespół ogłosił, że ma nowego wokalistę. Został nim Jacek Kawalec.

Krzysztof Cugowski nigdy nie odszedł z Budki Suflera. Wokalista wyjaśnia

Pierwszy występ Kawalca z Budką Suflera został dość surowo oceniony przez fanów zespołu. Także były wokalista grupy, Krzysztof Cugowski nie popiera kolejnych zmian dokonywanych przez formacje i nazywa je "demolowaniem legendy".

Kawalec postanowił się bronić przed słowami Cugowskiego. W wywiadach zarzucił byłemu wokaliście Budki duże ego, a także podkreślał, że obecna sytuacja zespołu jest konsekwencją jego własnych decyzji. Cugowski miał odejść z zespołu ze względu na brak porozumienia z Romualdem Lipko.

Cugowski o odejściu z Budki Suflera: "To są normalne kłamstwa"

Sam Krzysztof Cugowski zaprzecza tej narracji. Artysta w rozmowie z portalem Pomponik.pl swoje "odejście z zespołu" nazywa kłamstwami.

Jak podkreśla legendarny wokalista, 8 lat temu Budka Suflera przestała istnieć, a on nigdy z niej nie odszedł.

Te wszystkie opowieści o odchodzeniu, to są normalne kłamstwa. Zespół w 2014 roku zakończył działalność, zagraliśmy piękną stukoncertową trasę po Polsce i rozeszliśmy się w zgodzie.

Każdy z muzyków miał pójść dalej własną drogą, jednak szybko okazało się, że członkowie Budki Suflera chcą reaktywować zespół. W tym czasie Cugowski pracował nad karierą solową oraz uważał, że nie należy wracać do czegoś, z czego jeszcze niedawno wszyscy członkowie zespołu świadomie zrezygnowali.

RadioZET.pl/Pomponik.pl