Zamknij

Beyonce — "Spirit". Nowa piosenka z filmu "Król Lew" już w internecie

Piotr Krajewski
10.07.2019 11:02

Beyonce nagrała nowy utwór „Spirit” do filmu „Król Lew”, który wejdzie do polskich kin już 19 lipca. Piosenka znajdzie się na płycie „The Lion King: The Gift”. Produkcją i wszystkimi szczegółami albumu zajęła się sama Beyonce. Jej nowa piosenka „Spirit” będzie walczyć o Oscara 2020?

Krol Lew Beyonce Spirit nowa piosenka z filmu już w internecie
fot. mat. prasowe / Instagram

Beyonce — Spirit. Nowa piosenka z filmu „Król Lew”

Beyonce zaprezentowała nową piosenkę „Spirit”, która powstała specjalnie na potrzeby filmu „Król Lew”. Okazuje się, że nowa produkcja Disneya doczeka się aż dwóch ścieżek dźwiękowych. „Spirit” znajdzie się nie tylko na oficjalnym soundtracku, ale także wyprodukowanej w całości przez wokalistkę płycie „The Lion King: The Gift”. Jak przyznała sama artystka, pojawią się na niej piosenki inspirowane bardzo różną muzyką, m.in. afrykańskimi rytmami.

To mieszanka gatunków, których nie cechuje tylko jedno brzmienie. Utwory na albumie inspirowane są wszystkim. Od popu i r&b przez hip hop i afrobeat — mówi Beyonce.

Płyta Beyonce z piosenkami z „Króla Lwa” będzie miała premierę 19 lipca 2019 roku, czyli wtedy, gdy film trafi do polskich kin. Tego samego dnia ukaże się również oficjalna ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Hansa Zimmera.

Co ciekawe, Beyonce nie zaangażowała się jedynie w muzyce do filmu „Król Lew”. Słynna piosenkarka użyczy też głosu lwicy Nali, czyli ukochanej głównego bohatera.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK