Zamknij

Kris Wu aresztowany przez chińską policję. Gwiazdor popu miał zgwałcić nieletnią

02.08.2021 11:17
Kris Wu
fot. CapitalPictures/FaceToFace/REPORTER/East News

Kris Wu został aresztowany przez chińską policję. Popularny raper i aktor jest podejrzany o gwałt oraz wykorzystywanie seksualne nieletnich kobiet. Jedna z nastolatek ujawniła, że Kris Wu miał ją upić i zgwałcić, kiedy miała zaledwie 17 lat.

Kris Wu to jeden z największych chińskich gwiazdorów. Raper, aktor i model, który ma również kanadyjskie obywatelstwo, mógł się pochwalić międzynarodową karierą i współpracą z największymi markami na świecie.

W ostatnim czasie 30-latek został oskarżony o gwałt. Zagraniczne media informują, że chińska policja aresztowała Krisa Wu w miniony weekend.

Zobacz także

Kris Wu aresztowany. Chiński gwiazdor popu miał zgwałcić 17-latkę

Kris Wu został aresztowany w sobotę w Pekinie w związku z oskarżeniami o gwałt i wielokrotne wykorzystywanie seksualne nieletnich kobiet. Chińska policja zdecydowała się zatrzymać gwiazdora po szokujących doniesieniach, które trafiły do mediów społecznościowych. Służby nie ujawniły szczegółów śledztwa. Lokalne media informują jednak, że 30-latkowi może grozić nawet dożywocie.

Afera z Krisem Wu wybuchła kilka tygodni temu po wywiadzie, którego 19-letnia Du Meizhu udzieliła portalowi NetEase. Kobieta ujawniła, że wokalista i aktor miał ją zgwałcić, kiedy miała zaledwie 17 lat.

Jak dodała, nie jest jedyną dziewczyną, która została wykorzystana seksualnie przez 30-latka. W trakcie spotkań z nieletnimi kobietami gwiazdor miał uwodzić ofiary, obiecywać im sławę, upijać do nieprzytomności, a następnie uprawiać z nimi seks. Gwiazdor oficjalnie zaprzeczył oskarżeniom.

Po wybuchu skandalu wiele znanych marek zerwało współpracę z Krisem Wu, m.in. Porsche czy Louis Vuitton.

Kim jest Kris Wu?

Kris Wu to chińsko-kanadyjski gwiazdor popu, który zdobył ogromną popularność jako członek k-popowego zespołu EXO. Występował w nim w latach 2012-2014.

30-latek wydał także jeden album solowy zatytułowany „Antares”. Płyta powstała we współpracy z zagranicznymi producentami, a w jednym z utworów pojawił się słynny amerykański raper, Travis Scott.

Artysta zrobił także karierę jako model i aktor. Wystąpił w wielu chińskich filmowych hitach, m.in. „Mr. Six” czy „Journey to the West: The Demons Strike Back”. W 2017 roku zadebiutował także w hollywoodzkiej produkcji „XXX: Return of Xander Cage”.

RadioZET.pl/billboard.com