Zamknij

Radio ZET na Kraków Live Festival 2019. Relacja z 1. dnia imprezy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Piotr Krajewski
17.08.2019 13:01

Kraków Live Festival 2019 trwa. Za nami 1. dzień muzycznego szaleństwa w stolicy Małopolski. W piątek mieliśmy okazję bawić się przy wielkich przebojach m.in. DJ Snake'a, Aurory, Krzysztofa Zalewskiego czy Macklemore'a. Gorąco było też w strefie Radia ZET, która po raz kolejny stała się prawdziwym hitem festiwalu.

Kraków Live Festival 2019 relacja dzień 1 zdjęcia wideo 16 sierpnia
fot. Radio ZET / Łukasz Wiatrowski

Kraków Live Festival 2019: RELACJA – dzień 1. [16 sierpnia]

Kraków Live Festival to już od wielu lat jedna z najważniejszych muzycznych imprez na mapie Polski, a 1. dzień tegorocznego festiwalu tylko to potwierdził. W piątkowe popołudnie na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego pojawiły się ogromne tłumy, które przyszły szaleć w rytm największych polskich i zagranicznych przebojów. W przerwie między koncertami festiwalowicze bawili się w słynnej już imprezowej strefie Radia ZET.

Po raz kolejny organizatorzy przygotowali dwie sceny festiwalowe, na który zaprezentowali się artyści tak różni gatunkowo, że żaden uczestnik Kraków Live Festival 2019 nie miał prawa się nudzić. Od mocnej dawki rapu, przez hipnotyzującą elektronikę, po wpadającą w ucho muzykę popową. Wszystko to mogliśmy podziwiać w ciągu zaledwie jednego dnia.

>> Kraków Live Festival 2019: praktyczne informacje, o których warto wiedzieć

Kraków Live Festival 2019 nie mógł otworzyć nikt inny jak Krzysztof Zalewski, który w wielkim stylu rozpoczął muzyczne szaleństwo na Main Stage. Wystarczyły tylko pierwsze dźwięki, aby rozgrzać coraz liczniejszy pod główną sceną tłum. Zalef dobrze wie, jak zaprosić festiwalową publiczność do wspólnej zabawy. To jeden z tych polskich artystów, których po prostu trzeba zobaczyć na żywo. Świetny kontakt z widzami, prawdziwy rockowy pazur, mnóstwo instrumentów i mocny wokal. Miło było rozpocząć tegoroczny festiwal od przebojów „Początek”, „Kurier”, „Miłość Miłość” czy „Luka”, w trakcie którego Zalewski wskoczył w szalejący tłum i śpiewał razem z fanami. Wokalista nie ograniczył się jednak tylko do swojego repertuaru i zaprezentował taże niezwykle energetyczne covery „Killer / Papa Was A Rolling Stone” George’a Michaela czy „Doloniedola” Czesława Niemena.

Nie można wyobrazić sobie głównej sceny Kraków Live Festival bez najważniejszych przedstawicieli światowego rapu. Wariujący pod sceną tłum na koncercie Ski Mask the Slump God idealnie pokazał, jak wielu fanów w Polsce ma ten gatunek. Prawdziwe szaleństwo zaczęło się jednak dopiero podczas występu Macklemore’a. Takiej imprezy w Krakowie dawno nie było. Niemal każda piosenka amerykańskiego rapera wywołała ogromne poruszenie, a sam artysta przyznał niejednokrotnie, że polska publiczność jest po prostu najlepsza. Mnóstwo pozytywnej energii, dobra zabawa i wielkie hity. „Can’t Hold Us”, „These Days” czy „Thrift Shop” rozgrzały festiwalowiczów do czerwoności. Przez cały koncert Macklemore utrzymywał też świetny kontakt z publicznością. Zdobywca trzech nagród Grammy chętnie komunikował się z Polakami, a nawet wygłosił piękny manifest o potrzebie równości, przypominając wszystkim o tym, że piękno tkwi w różnorodności.

Posłuchaj na RadioZET.pl, jak brzmiał koncert Macklemore na Kraków Live Festival 2019:

Wielka taneczna impreza na zakończenie dnia to już niemal tradycja Kraków Live Festival. Tym razem najlepsze klubowe przeboje zapewnił DJ Snake, jeden z najpopularniejszych dziś producentów muzycznych na świecie. Kilkadziesiąt tysięcy osób bawiło się w rytm kultowych już hitów „Lean On”, „Turn Down for What” czy „Taki Taki”. Widzowie mieli okazję patrzeć nie tylko na szalejącego za ogromną konsolą DJ-a, ale także obserwować spektakularną pirotechnikę i mnóstwo efektów wizualnych na festiwalowych telebimach. Oj działo się, działo.

Choć mniejsza, to wcale nie gorsza. Kraków Stage, jak co roku, była miejscem ze świetną muzyką i kapitalnym klimatem, który natychmiast udzielił się festiwalowiczom. Na zlokalizowanej w ogromnym białym namiocie scenie mogliśmy podziwiać przede wszystkim występy polskich artystów. Duet Tuzza rapował razem z całą publicznością, niezwykle pozytywna i ciepła Marcelina porwała niejednokrotnie swoimi melodiami do tańca, a Natalia Nykiel pokazała, ile dobrego ma w sobie polski electro-pop.

Mówiąc o 1. dniu na Kraków Stage, nie można pominąć fenomenalnego występu Aurory, która w ostatniej chwili zastąpiła na festiwalu zmagającą się z problemami zdrowotnymi Banks. Ta drobna i niezwykle urocza artystka z Norwegii to prawdziwy wulkan energii. W trakcie swojego koncertu 23-latka zabrała widzów w nieco tajemniczy oraz odrealniony świat pełen magicznych dźwięków skandynawskiej elektroniki. To było kilkadziesiąt minut prawdziwej muzycznej hipnozy, z której niełatwo było się obudzić.

Po raz kolejny na Kraków Live Festival tysiące fanów muzyki miało okazję także bawić się i korzystać z atrakcji w imprezowej strefie Radia ZET. To właśnie tutaj każdy chętny mógł odprężyć się, zrelaksować między kolejnymi koncertami lub przejść festiwalową i pełną brokatu metamorfozę. Wieczorem strefa Radia ZET zamieniła się dzięki hitom granym przez Mateusza Ptaszyńskiego w najgorętszy taneczny parkiet na terenie całego festiwalu. Prawdziwa siła muzyki!

Piotr Krajewski

2. dzień Kraków Live Festival 2019. Kto wystąpi?

W trakcie drugiego dnia Kraków Live Festival 2019 wystąpią m.in. Years & Years, Post Malone i Calvin Harris. Start koncertów już o godz. 17:00. 

>> Kraków Live Festival 2019: rozpiska godzinowa wszystkich koncertów