Zamknij

K-popowa raperka pobiła rekord Guinnessa. Nikt wcześniej tego nie dokonał

13.10.2021 17:26

Lisa z Blackpink pobiła rekord Guinessa. Stało się to za sprawą teledysku do wielkiego hitu "Lalisa", któremu udało się osiągnąć oszałamiające wyniki.

Rekord Guinessa
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Lalisa Manoban, a właściwie Pranpriya Manoban to znana tajska raperka i piosenkarka oraz jedna z członkiń koreańskiego girlsbandu Blackpink. Artystka poza działalnością w zespole zajmuje się także modą oraz marketingiem, a także wydaje solową muzykę.

Lisa z Blackpink pobila rekord Guinnessa teledyskiem "Lalisa"

Debiutancką solową płytę zaprezentowała światu w 2021 roku. "Lalisa" zadebiutowała na pierwszym miejscu listy Gaon Album Chart i została najlepiej sprzedającym się albumem solistki w historii listy. Jednocześnie ustanowiła rekord największej sprzedaży w pierwszym tygodniu od premiery wśród kobiecych głosów. Płytę kupiło przeszło 736 tysięcy słuchaczy.

I to nadal nie koniec rekordów Lisy. Ogromną popularnością cieszy się również singiel tytułowy ze wspomnianej płyty. Piosenka zadebiutowała na 2. miejscu na listach Blillboard Global 200 oraz Global Excl. Ale to nadal nie wszystko.

Klip do utworu w ciągu doby zanotował 73,6 milionów odsłon na YouTubie. Tym samym Lisa ustanowiła nowy rekord Guinnessa. Artystka wyprzedziła Taylor Swift i jej teledysk do "Me" zrealizowany z Brendonem Urie z grupy Panic! At The Disco.

W ciągu miesiąca "Lalisę" odtworzono ponad 265 miliona razy. Lisę kochają także użytkownicy mediów społecznościowych. Na Instagramie gwiazdke k-popu śledzi ponad 62 miliony fanów.

loader