Zamknij

Kora obchodziłaby dziś 70. urodziny. Byli muzycy Maanam uczcili wyjątkową datę [WIDEO]

08.06.2021 10:05
Kora Jackowska
fot. Michal WARGIN/East News

Kora obchodziłaby dziś (8 czerwca) swoje 70. urodziny. Pamięć artystki w tym wyjątkowym dniu uczcili muzycy Maanam, którzy zadedykowali jej nagranie.

Kora to legendarna polska piosenkarka rockowa, która w latach 1976-2008 występowała w grupie Maanam. Wokalistka jest uważana za jedną z najbardziej charyzmatycznych postaci w historii polskiej muzyki. Artystka to niekwestionowana ikona rodzimego rocka.

Kora obchodziłaby dziś 70. urodizny. Ex Maanam dedykuje wokalistce piosenkę

Problemy ze zdrowiem Kory zaczęły się już pod koniec lat 90. Wówczas kobieta wyznała, że cierpi na bóle brzucha. W 2013 roku zdiagnozowano u niej rozsianego raka jajnika z przerzutami do otrzewnej. Kora dzielnie walczyła o powrót do zdrowia, przeszła kilka operacji i chemioterapii. Choroba wróciła w 2016 roku. Mimo dalszego leczenia wokalistka zmarła 28 lipca 2018 roku.

8 czerwca 2021 to wyjątkowa data dla wszystkich fanów i bliskich Kory. To właśnie dziś artystka obchodziłaby swoje okrągłe, 70. urodziny. Z tej okazji w Warszawie powstał kolejny mural z wizerunkiem wokalistki, a byli muzycy Maanam nagrali dla zmarłej przyjaciółki poruszające wideo.

Ex Maanam zadedykował Korze utwór "Przebudzenie"

Na Facebooku Ex Maanam pojawiło się nagranie. To najnowszy utwór formacji "Przebudzenie", który muzycy zadedykowali Korze.

"Jesteśmy pewni, że ten wartościowy utwór zarówno w warstwie muzycznej, tekstowej i obrazu na pewno spodobałby się Korze" - czytamy w opisie wideo.