Zamknij
Mural Kory na Bielanach
  • mural Kory 1
  • mural Kory 7
  • mural Kory 2
  • 7 Zobacz
fot. mat. prasowe / UM Warszawa

Mural Kory na Bielanach oficjalne odsłonięty. W dniu 70. urodzin legendarnej piosenkarki zorganizowano symboliczne odsłonięcie nowego malowidła. Tuż przy budynku goście i mieszkańcy dzielnicy posadzili 320 krzewów róż. Gdzie dokładnie znajduje się nowy mural Kory w Warszawie?

Kora odeszła niemal trzy lata temu. 8 czerwca tego roku słynna piosenkarka skończyłaby 70 lat. W dniu urodzin warszawska dzielnica Bielany postanowiła upamiętnić wokalistkę w wyjątkowy sposób.

We wtorek nastąpiło symboliczne odsłonięcie nowego muralu Kory w Warszawie. Gdzie się dokładnie znajduje? W naszej galerii możecie zobaczyć zdjęcia z wtorkowego wydarzenia na Bielanach.

Mural Kory na Bielanach oficjalnie odsłonięty w 70. urodziny piosenkarki

W Warszawie pojawił się nowy mural Kory. Malowidło pojawiło się w dzielnicy Bielany, gdzie piosenkarka przez wiele lat mieszkała wraz z mężem, Kamilem Sipowiczem.

Na muralu możemy zobaczyć białowłosą Korę i czerwone róże, które nawiązują do słynnego albumu zespołu Maanam „Róża” z 1994 roku. W trakcie uroczystego odsłonięcia zasadzono obok budynku 320 krzewów róż, a kilka piosenek autorstwa Kory zaśpiewała na żywo wokalistka, Ramona Rey.

Pojawili się m.in. Kamil Sipowicz i siostra Kory, Anna Kubczak. Na miejscu obecny był także burmistrz Bielan, Grzegorz Pietruczuk, który opublikował zdjęcie w mediach społecznościowych:

Mural Kory oficjalnie odsłonięty. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi i mieszkańcami Bielan sadzimy pod nim 320 krzewów róż – napisał Pietruczuk.

Kora z okresu 2012 z różami namalowanymi na czerwono. Piękny makram na szyi, który sama sobie zrobiła. No i żywe róże, które przed chwilą zasadziliśmy. Blisko jest nasz dom, gdzie mieszkaliśmy z Korą. Jest neon. Stare Bielany uczciły Korę. Bardzo się z tego powodu cieszę – powiedział Kamil Sipowicz w rozmowie z Marcinem Wojciechowskim.

Mural Kory na Bielanach: gdzie się znajduje? [ADRES, ULICA]

Mural Kory na warszawskich Bielanach znajduje się na ścianie budynku przy ul. Żeromskiego 44/50. Został zaprojektowany przez Tomasza Majewskiego, ilustratora i projektanta okładek książek.

Co ciekawe, to nie pierwszy mural Kory w Warszawie. Inne malowidło z wizerunkiem piosenkarki znajduje się przy ul. Nowy Świat 18/20, na tyłach Pałacu Branickich. Jego autorem jest Bruno Althamer.

RadioZET.pl/mat.prasowe