Zamknij

Mural Kory w Warszawie. Tak wygląda malowidło z podobizną liderki Maanam [ZDJĘCIA]

Redakcja
21.01.2019 16:29
Kora mural Warszawa
fot. Justyna ROJEK/East News

Kora ma własny mural w Warszawie. W centrum stolicy odsłonięto malowidło z podobizną liderki zespołu Maanam. Zaprojektował je Bruno Althamer w ramach akcji „Wysokich Obcasów” zatytułowanej „Kobiety na mury”. Co ciekawe, mural z Korą będzie reagował na pory roku.

Mural Kory w Warszawie: jaki adres?

Kora na muralu w Warszawie. Liderka zespołu Maanam została upamiętniona na malowidle, które pojawiło się przy ul. Nowy Świat 18/20, na tyłach Pałacu Branickich. Jego autorem jest Bruno Althamer.

Mural Kory w Warszawie, który powstał w ramach akcji „Kobiety na mury”, został zaprojektowany w niezwykle interesujący sposób. Dzieło będzie reagować na pory roku. Włosy piosenkarki są symbolizowane przez gałęzie, które splatają się z gałęziami stojącego obok drzewa. W trakcie wiosny, lata czy jesieni podobizna Kory na muralu będzie komponowała się z pięknymi i kolorowymi liśćmi.

Kora: mural w Warszawie [ZDJĘCIA]

Kora, czyli Olga Jackowska Sipowicz, zmarła 28 lipca 2018 roku. Legendarna piosenkarka odeszła w wieku 67 lat. Od lat zmagała się z chorobą nowotworową. Artystka spoczęła na warszawskich Powązkach.

W latach 1976-2008 była liderką zespołu Maanam, jednego z najważniejszych w historii polskiej muzyki. Grupa nagrała m.in. przeboje „Kocham Cię, kochanie moje”, „Cykady na Cykladach”, „Szare miraże” i „Krakowski spleen”.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/PK