Zamknij

Koniec podszywania się pod Wu-Tang Clan? Założyciel domaga się milionowych grzywien od naciągaczy

27.01.2022 13:06
Robert Fitzgerald Diggs
fot. 0000554/Reporter

Robert Fitzgerald Diggs z Wu-Tang Clan idzie na wojnę z naciągaczami. Żąda grzywien lub całości zysków ze sprzedaży towarów z logo zespołu.

RZA, a właściwie Robert Fitzgerald Diggs to amerykański raper, producent muzyczny, aktor, reżyser, scenarzysta i multiinstrumentalista. Najbardziej znany jako założyciel i lider grupy hiphopowej Wu-Tang Clan. Artysta ma dość podszywania się pod jego zespół, chce ogromnych grzywien dla osób, które wykorzystują słynne logo formacji.

Robert Fitzgerald Diggs z Wu-Tang Clan idzie na wojnę z naciągaczami

Kultowe logo Wu-Tang Clan znają nawet ci, którzy nie potrafią wymienić żadnego numeru artystów. Charakterystyczna grafika jest bardzo często używana nielegalnie. RZA postanowił ukrócić ten proceder.

Muzyk złożył pozew przeciwko sklepom internetowym, które sprzedają towary z logiem Wu-Tang Clan, na które nie posiadają pozwolenia. Artysta chce przejąć wszystkie zyski ze sprzedaży przedmiotów, które zawierają zastrzeżony znak towarowy. Zaproponował też inne rozwiązanie - zażądał 2 milionów dolarów za "każde" bezprawne użycie jego grafiki.

RZA żąda ogromnych grzywien od oszustów

Oprócz tego raper ma zastrzeżenia także do gigantów w kwestii sprzedaży online - serwisu Amazon, ebay oraz AliExpress. Artysta zażądał od sklepów usunięcia reklam naciągaczy ze swoich platform.

Logo Wu-Tang Clan, które dzisiaj jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych hiphopowych znaków towarowych, zostało zaprojektowane w 1992 roku. Jego autorem jest przyjaciel lidera zespołu, DJ Allah Mathematics.

RadioZET.pl/djmag.com