Zamknij

Koncertowy autokar Halestorm stanął w płomieniach. Zespół wydał oświadczenie [ZDJĘCIA]

24.01.2022 15:30
Halestorm
fot. thejoestorm/Instagram/ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER

Autokar, który służy rockowej grupie Halestorm za transport na koncerty stanął w płomieniach. Muzycy wydali oświadczenie w sprawie i zamieścili zdjęcia pogorzeliska.

Halestorm to amerykański zespół rockowy pochodzący z Pensylwanii. Muzycy wydali swój debiutancki album w 2009 roku, a 4 lata później zostali nagrodzeni pierwszą nagrodą Grammy za utwór "Love Bites (So Do I)".

Koncertowy autokar Halestorm stanął w płomieniach [ZDJĘCIA]

Formacja jest znana z imponującej częstotliwości grania na żywo. Halestorm nieustannie żyje w trasie. Muzycy potrafią zagrać nawet 250 koncertów rocznie. Kiedy w 2020 roku pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany większości muzyków, grupa stworzyła akcję #RoadieStrong. To zbiórka pieniędzy, która miała na celu wesprzeć finansowo ekipy koncertowe. Inicjatywę poparła również grupa Avenged Sevenfold czy Shinedown.

Ze względu na ogrom występów na żywo, Halestorm postawił na własny środek komunikacji. Żeby stać się jak najbardziej elastycznym w kwestii podróżowania, muzycy zainwestowali w autokar.

20 stycznia o 3 nad ranem pojazd się zapalił. Autokaru nie udało się ugasić na tyle szybko, by nie spłonął doszczętnie. Po samochodzie zostało tylko pogorzelisko.

Na szczęście w trakcie pożaru zespół Halestorm przebywał w hotelu. O wydarzeniu poinformował gitarzysta kapeli, Hoe Hottinger na Instagramie.

Straż pożarna z Worcester dotarła na miejsce i ugasiła ogień. Byli niesamowici. Nikomu nic się nie stało.

Bohaterem okazał się również ochroniarz grupy, który uratował sprzęt zespołu.

Nasz nieustraszony ochroniarz Steve wyciągnął gitary i bagaże.

Gitarzysta oświadczył, że wielu rzeczy nie udało się uratować, jednak podkreślił, że to tylko przedmioty, którymi nie warto się na dłuższą metę przejmować. Najistotniejsze jest, że nikt nie został ranny.

Śledczy, póki co nie ustalili, co było przyczyną pożaru. Wiadomo jednak, że rozpoczął się on w korytarzu, gdzie znajdowała się prycza.

Halestorm zagra w Polsce w 2022 roku

Grupa Halestorm już wkrótce zagra koncert w Polsce. Muzycy ogłosili trasę w formacie "An Evening with...", która obejmie występy w mniejszych salach. Ma to sprawić, że powrót kapeli na scene będzie intymnym i wyjątkowym doświadczeniem zarówno dla fanów jak i muzyków.

Koncert w Polsce zaplanowano na 13 lutego 2022 roku. Wydarzenie odbędzie się w warszawskiej Stodole.