Zamknij

Koncert The Weeknd w Polsce odwołany. Wokalista wyjaśnia, skąd taka decyzja

19.10.2021 10:07

The Weeknd nie zagra planowanego koncertu w Polsce. Wokalista odwołał trasę koncertową i wydał oświadczenie, skąd taka decyzja.

The Weeknd
fot. Rex Features/East News

The Weeknd to popularny kanadyjski wokalista, autor tekstów i producent muzyczny. Oba jego albumy studyjne widniały na szczycie prestiżowej listy Billboard 200, a jeden z ostatnich singli bił rekordy popularności również w Polsce. W 2017 roku ogłoszono go pierwszym artystą, który osiągnął 2 miliardy odsłuchań swoich kompozycji w serwisie Spotify. Muzyk ma na koncie trzy nagrody Grammy i dziewięć wyróżnień Juno Awards. W 2015 roku otrzymał nominację do Oscara za Najlepszą piosenkę oryginalną, która promował film "Pięćdziesiąt twarzy Greya".

The Weeknd odwołuje koncerty. Co z występem w Polsce?

Artysta ogłosił trasę koncertową "After Hours" po Stanach Zjednoczonych i Europie. Koncerty miały promować najnowszy album muzyka oraz uświadamiać jego fanów. The Weeknd postawił na mocny wizerunek, aby przestrzec swoich słuchaczy przed prowadzeniem samochodu po zażyciu środków zmniejszających świadomość.

The Weeknd w koncertowej rozpisce umieścił również Polskę. Artysta miał zagrać w krakowskiej TAURON Arenie 7 listopada 2022 roku. Muzyk ogłosił jednak, że jego trasa planowana na jesień zostaje odwołana. Artysta obiecał, że wróci na scenę latem, jednak kupione bilety na wydarzenia należy zwrócić.

The Weeknd odwołał koncert w Polsce

Twórca oznajmił, że areny, w których planował koncerty, mają zbyt duże ograniczenia, żeby mógł zaprezentować na nich swoje show.

Trasa koncertowa przesuwa się i rozpocznie się latem 2022. Ze względu na ograniczenia obiektów, jakimi są areny i zapotrzebowanie na organizację większej ilości koncertów, chcę zrobić dla Was coś większego i specjalnego, co wymaga organizacji koncertów na stadionach. Bilety na dotychczasowe imprezy należy zwrócić. Spodziewajcie się nowych dat.

Czy The Weeknd latem wróci do Polski? Tego jeszcze nie wiemy.