Zamknij
Klub 27 Kurt Cobain Amy Winehouse Jim Morrison
  • Leslie Harvey
  • Brian Jones
  • Mia Zapata
  • 10 Zobacz
fot. Courtesy Everett Collection/East News, PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

Klub 27 nie przestaje fascynować. Ten tajemniczy termin określa popularnych artystów, którzy zmarli, mając zaledwie 27 lat. Czy przeklęty Klub 27 naprawdę istnieje? Fani teorii spiskowych twierdzą, że tak. Przeciwnicy uważają to za totalną bzdurę i zwykły mit. Kto znany zmarł w wieku 27 lat? Oto największe gwiazdy muzyki, które kojarzone są z Klubem 27.

Klub 27 to nazwa popkulturowego zjawiska, które dzięki ogromnemu zainteresowaniu zapisało się na stałe w historii kultury masowej i wciąż elektryzuje miliony osób, mimo że nie ma żadnego naukowego wytłumaczenia.

Czym jest Klub 27? Terminem tym określa się grupę znanych gwiazd (głównie muzyki), które zmarły w tym samym w wieku – mając zaledwie 27 lat. O rzekomym istnieniu przeklętego klubu zaczęto mówić już w latach siedemdziesiątych, kiedy w przeciągu zaledwie kilkudziesięciu miesięcy odeszło kilka wielkich nazwisk ze świata muzyki. Teoria spiskowa o Klubie 27 wróciła i nabrała ogromnych rozmiarów wraz ze śmiercią Kurta Cobaina w 1994 roku – wielu spiskowców twierdziło, że lider Nirvany mógł nawet intencjonalnie odebrać sobie życie w tym terminie, aby trafić do przeklętego Klubu 27.

Zobacz też: 10 gwiazd muzyki, które zostały brutalnie zamordowane. Oni zginęli tragicznie [ZDJĘCIA]

Klub 27: gwiazdy muzyki, które zmarły w wieku 27 lat

Kto znany zmarł w wieku 27 lat? W naszej galerii prezentujemy sylwetki popularnych gwiazd muzyki, które od lat kojarzone są z Klubem 27.