Zamknij

Keith Flint nie żyje. Wokalista The Prodigy miał 49 lat

Redakcja
04.03.2019 12:44

Keith Flint nie żyje. Wokalista zespołu The Prodigy został znaleziony martwy w swoim domu na terenie Anglii. Członek grupy Liam Howlett potwierdził, że przyczyną śmierci Keitha Flinta było samobójstwo. Miał 49 lat.

Keith Flint nie żyje wokalista The Prodigy miał 49 lat
fot. SPUTNIK/EAST NEWS

Nie żyje Keith Flint. Wokalista The Prodigy miał 49 lat

Keith Flint nie żyje. W poniedziałek wokalista The Prodigy został znaleziony martwy w swoim domu w hrabstwie Essex w Anglii. Pogotowie zostało wezwane na miejsce po godz. 9:00 rano. Słynny muzyk miał 49 lat.

>> Keith Flint - kim był frontman The Prodigy i dlaczego zmarł? [PRZYCZYNA ŚMIERCI]

Jak podają brytyjskie media, śmierć Keitha Flinta nie jest traktowana jako podejrzana. Jeden z członków The Prodigy Liam Howlett potwierdził, że przyczyną śmierci Keitha Flinta było samobójstwo

To prawda. Nie wierzę, że to piszę, ale nasz brat Keith odebrał sobie życie w weekend. Jestem wstrząśnięty, strasznie zły, zdezorientowany i załamany. Spoczywaj w pokoju — napisał Liam Howlett na oficjalnym profilu The Prodigy na Instagramie. 

Na oficjalnym profilu The Prodigy na Instagramie pojawił Na ten moment nie wiadomo, jaka była przyczyna zgonu wokalisty The Prodigy.

The Prodigy to jeden z najsłynniejszych brytyjskich zespołów elektronicznych, który zdobył sławę na całym świecie. Ich twórczość to mieszanka wielu gatunków muzycznych, m.in. rave, techno, big beat czy breakbeat hardcore.           

Grupa powstała w 1989 roku i wydała siedem albumów studyjnych, które rozeszły się w ponad 20 milionach egzemplarzy. Do największych przebojów The Prodigy należą hity „Firestarter”, „Breathe” i „Omen”. Brytyjska formacja była nominowana m.in. do dwóch prestiżowych nagród Grammy.

The Prodigy wielokrotnie występowali w Polsce. Ich ostatni polski koncert odbył się na festiwalu w Jarocinie w lipcu 2016 roku.

RadioZET.pl/rt.com/PK