Zamknij

Niesamowity sukces Kate Bush. Dzięki "Stranger Things" pobiła trzy wielkie rekordy

20.06.2022 13:23

Kate Bush bije rekordy, a właściwie jej przebój „Running Up That Hill”. Piosenka pojawiła się w nowym sezonie „Stranger Things”, co sprawiło, że na punkcie utworu wydanego blisko 40 lat temu oszalał cały świat. Dzięki serialowi Netflixa Kate Bush dokonała czegoś historycznego. Pobiła trzy wielkie rekordy.

Kate Bush Stranger Things
fot. Youtube screen (KateBushMusic), Courtesy of Netflix/Materiały prasowe Netflix

Kate Bush to brytyjska gwiazda muzyki, której alternatywny pop i art rock nie przestaje inspirować kolejnych artystów z całego świata.

Ostatnio twórczość Brytyjski zauważyło także młodsze pokolenie. Wszystko za sprawą nowego sezonu „Stranger Things”, w którym pojawiła się jej piosenka „Running Up That Hill”. Utwór nie tylko podbił listy przebojów po latach, ale pobił także właśnie kilka niesamowitych rekordów.

Kate Bush pisze historię. Dzięki „Stranger Things” pobiła trzy rekordy z „Running Up That Hill”

Kate Bush podbija świat dzięki „Stranger Things 4”. Jej wydany w latach osiemdziesiątych przebój „Running Up That Hill” znalazł się na ścieżce dźwiękowej serialu Netflixa i zachwycił widzów do tego stopnia, że stał się ogromnym viralem w sieci, docierając do zupełnie nowych słuchaczy. Utwór ponownie zawojował listy przebojów i serwisy streamingowe.

„Running Up That Hill” jest obecnie najpopularniejszym hitem na Wyspach Brytyjskim. 63-letnia piosenkarka tym samym pobiła właśnie aż trzy rekordy wszech czasów w Wielkiej Brytanii.

Kate Bush jest najstarszą artystką, której piosenka trafiła na 1. miejsce oficjalnej listy przebojów UK Singles Chart. To jednak nie koniec sukcesów. Wokalistka powróciła na szczyt tego zestawienia po 44 latach, co również jest historycznym wynikiem – po raz ostatni jej utwór „Wuthering Heights” był numerem jeden w 1978 roku.

Dzięki „Stranger Things” Brytyjka pobiła również dotychczasowy rekord Wham! i świątecznego hitu „Last Christmas”, któremu dotarcie na szczyt zajęło 36 lat. Singiel „Running Up That Hill” ukazał się w 1985 roku, czyli trafił na 1. miejsce brytyjskiej listy przebojów po 37 latach.

Kate Bush komentuje szał wokół „Running Up That Hill”

Kate Bush przerwała milczenie i skomentowała niespodziewany sukces jej, jak się okazuje, ponadczasowej piosenki „Running Up That Hill”.

– Nigdy wcześniej nie doświadczyłam czegoś takiego. Piosenka zyskała zupełnie nowych słuchaczy (…) Skala uczuć i wsparcia dla tego utworu przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Wszystko dzieje się naprawdę szybko, jakby było napędzane przez jakąś siłę żywiołu. Muszę przyznać, że jestem naprawdę poruszona. Dziękuję bardzo za doprowadzenie tej piosenki na szczyt w tak nieoczekiwany sposób – napisała Kate Bush na swojej stronie internetowej.

RadioZET.pl/billboard.com