Zamknij

47. urodziny Katarzyny Nosowskiej. 5 utworów HEY, za które ją kochamy!

Redakcja
30.08.2018 11:19

Katarzyna Nosowska, jedna z najważniejszych polskich artystek, świętuje 30 sierpnia swoje 47. urodziny. Jej solowe utwory i kompozycje stworzone z zespołem kochają miliony Polaków. Prezentujemy Wam dziś 5 piosenek grupy HEY, za które uwielbiamy Katarzynę Nosowską.

Katarzyna Nosowska
fot. Adam STASKIEWICZ/EAST NEWS

Katarzyna Nosowska: 47. urodziny

Katarzyna Nosowska urodziła się w Szczecinie. Była członkinią wielu zespołów takich jak Szklane Pomarańcze, Włochaty, Kafel, Dum Dum, No Way Out czy Vivid.

W 1992 roku została wokalistką formacji HEY, którą założył Piotr Banach. Miliony fanów zespołu pokochały Nosowską za jej charyzmatyczny wokal i wyjątkowy talent pisarski. Grupa grała nieprzerwanie przez 25 lat, a ich przeboje wciąż zachwycają. Nagrali jedenaście albumów, z których wiele pokryło się kilkukrotną platyną w Polsce. Ostatnia ich płyta studyjna „Błysk” pojawiła się w kwietniu 2016 roku. W 2017 roku zespół wydał album specjalny „CDN” i podjął decyzję o zawieszeniu działalności.

HEY i ich liderka są najczęściej nominowanymi artystami do Fryderyków w historii. Zdobyli ponad 20 statuetek.

Od wielu lat Kasia Nosowska współpracuje z innymi muzykami i udziela się także w solowych projektach. Nagrała sześć studyjnych albumów, w tym krążek z utworami autorstwa Agnieszki Osieckiej. Obecnie przygotowuje się do wydania nowej płyty, którą promuje piosenka „Ja pas!”. Klip do singla obejrzano ponad 3 miliony razy w serwisie Youtube.

5 utworów HEY, za które kochamy Katarzynę Nosowską

„[Sic!]”

„Moja i Twoja Nadzieja”

„Cisza, ja i czas”

„Mimo wszystko”

„List”

RadioZET.pl/PK