Zamknij

Kasia Nosowska popłakała się na scenie Przystanku Woodstock [WIDEO]

Redakcja
07.08.2017 12:45

Występ grupy HEY jest uważany przez wielu za jeden z najlepszych koncertów podczas tegorocznej edycji Woodstocku. Niezliczone tłumy festiwalowiczów śpiewało największe hity wraz z Katarzyną Nosowską. Artystka bardzo się wzruszyła w trakcie grania coveru piosenki „Arahja” grupy Kult.

Kasia Nosowska popłakała się na scenie Przystanku Woodstock [WIDEO]
fot. GRZEGORZ DEMBINSKI / EAST NEWS

„Arahja” z 1988 roku to jeden z najsłynniejszych utworów-protestów, który został nagrany przez polskich muzyków. Piosenka zespołu Kult nawiązywała do Muru Berlińskiego i była sprzeciwem wobec podziału niemieckiego miasta.

Grupa HEY postanowiła zaprezentować słynny kawałek podczas 23. Przystanku Woodstock. Żywa reakcja publiczność i klimat panujący pod Dużą Sceną sprawiły, że Kasia Nosowska popłakała się w trakcie wykonywania coveru.

„Dziękujemy bardzo. To było tak wzruszające! Jesteście tkani z jakiejś przedziwnej materii. Takiej najpiękniejszej, najdelikatniejszej, złoto-jedwabno-boskiej” – mówiła wzruszona artystka.

HEY i Fayrant Tour

Z okazji wielkiego jubileuszu grupa wyjedzie listopadzie w trasę koncertową. Gościem specjalnym będzie założyciel formacji Piotr Banach, który opuścił zespół kilkanaście lat temu. O szczegółowych datach i biletach możecie przeczytać tutaj.

25 lat na scenie

Grupa z Katarzyną Nosowską na czele gra nieprzerwanie od 1992 roku. W ciągu 25-letniej kariery nagrali jedenaście albumów, z których wiele pokryło się kilkukrotną platyną w Polsce. Ostatnia ich płyta „Błysk” została wydana w kwietniu 2016 roku.

Zespół zasłynął chociażby z takich utworów jak „Sic!”, „Mimo Wszystko”, „Cisza, ja i czas” czy „Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan”.

HEY i Nosowska są najczęściej nominowanymi artystami w historii prestiżowych nagród Fryderyk. Zdobyli łącznie 23 statuetki.

RadioZET.pl/PK