Zamknij

Karolina Stanisławczyk: kim jest uczestniczka preselekcji do Eurowizji 2022? [Wiek, Instagram]

19.02.2022 16:57
Karolina Stanisławczyk
fot. mat. prasowe

Karolina Stanisławczyk to uczestniczka polskich preselekcji do Eurowizji 2022. Autorka hitu "Cliché" wystąpi w eliminacjach razem z artystką Chika Toro. Kim jest Karolina Stanisławczyk? Poniżej szczegóły na temat wieku piosenkarki, wzrostu, piosenek, płyty i Instagrama.

Karolina Stanisławczyk - kim jest uczestniczka polskich preselekcji do Eurowizji 2022? Wiek, wzrost, piosenki, płyta, Instagram i dotychczasowa kariera – sprawdzamy najważniejsze informacje o autorce hitu "Cliché" Karolinie Stanisławczyk, która ma szansę zostać reprezentantką Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2022 w Turynie.

Zobacz także: Eurowizja 2022: polskie preselekcje – KANDYDACI. Oni wystąpią w eliminacjach [UCZESTNICY]

Karolina Stanisławczyk: wiek, wzrost, piosenki, płyta, kariera

Karolina Stanisławczyk urodziła się 30 maja 2000 roku. Pochodzi z Warszawy i ma obecnie 20 lat. Nie wiadomo, ile ma wzrostu. Swoją muzyczną karierę piosenkarka rozpoczęła od konkursów wokalnych. Uczyła się w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w Warszawie. Jest nie tylko wokalistką, ale także pianistką i autorką tekstów.

Na swoim koncie ma już debiutancką płytę wydaną w maju 2021 roku. Najsłynniejszą piosenką Karoliny Stanisławczyk jest "Cliché". Hit podbił polskie listy przebojów, a oficjalny teledysk obejrzano ponad 10 milionów razy w serwisie YouTube. Utwór uzyskał także platynowy status.

Karolina Stanisławczyk nagrała także m.in. piosenki "Malibu", "Rio", "Ostry Dyżur", "Slow Mation" czy "V.I.B.E." z Michałem Szczygłem. W 2019 roku pojawiła się w utworach „Wyliczanka” i „Zapomnieć” MIYO, a w 2020 roku wystąpiła w utworze "Linia" rapera Urbana. Słuchacze mogą ją także usłyszeć w chórkach w piosence „Do Ciebie mówię” Białasa, Muńka Staszczyka, Kuby Więcka i Sir Micha.

W 2021 roku wystąpiła podczas 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Karolina Stanisławczyk wzięła udział w koncercie "Od Opola do Opola", gdzie zaśpiewała medley przygotowany przez Gromeego – wykonała piosenki Karin Stanek i swój przebój "Cliché". Była też gwiazdą Wakacyjnej Trasy Dwójki i sylwestra TVP w Zakopanem.

Karolina Stanisławczyk: Instagram. Kim jest autorka przeboju "Cliché"?

Karolina Stanisławczyk jest także bardzo aktywna w mediach społecznościowych.

Autorka przeboju "Cliché" może pochwalić się wieloma fanami na Instagramie. Jej oficjalny profil pod nazwą @karolina_stanislawczyk śledzi ponad 18 tysięcy osób.

Eurowizja 2022: Karolina Stanisławczyk i Chika Toro w polskich preselekcjach

Karolina Stanisławczyk weźmie udział w polskich preselekcjach do Eurowizji 2022, w którym zaprezentuje piosenkę "Move" z gościnnym udziałem kolumbijskiej piosenkarki Chika Toro. O wyjazd do Włoch wokalistki będą rywalizował z dziewięcioma innymi uczestnikami. Eliminacje odbędą się 19 lutego i będą transmitowane na antenie TVP.

Eurowizja 2022 zostanie zorganizowana w dniach 10-14 maja w Turynie.

Eurowizja 2022: uczestnicy polskich preselekcji. Kto wystąpi?

Michał Szpak Edyta Górniak Cleo
24 Zobacz galerię
fot. AP/East News, Zenon Zyburtowicz/East News, SPUTNIK/EAST NEWS