Zamknij

Karel Gott ma ostrą białaczkę. Legendarny czeski artysta wyznał, że jest ciężko chory

Piotr Krajewski
12.09.2019 14:22
Karel Gott choruje na ostrą białaczkę legendarny czeski artysta wyznał oświadczenie na temat choroby
fot. EAST NEWS

Karel Gott choruje na ostrą białaczkę. Jeden z najsłynniejszych czeskich artystów wydał oficjalne oświadczenie, w którym poinformował o poważnych problemach zdrowotnych. W ostatnich latach wokalista zmagał się z rakiem węzłów chłonnych.

Karel Gott cierpi na ostrą białaczkę. Poważne problemy zdrowotne czeskiego artysty

Karel Gott ma ostrą białaczkę. 80-letni piosenkarz potwierdził informację o poważnych problemach zdrowotnych w oświadczeniu na swoim Facebooku. Artysta zdecydował się na oficjalny komunikat po niepokojących doniesieniach, które pojawiły się w czeskich mediach.

Cztery lata temu zostałem poddany bardzo intensywnemu leczeniu z powodu agresywnego guza. Półtora roku temu stwierdzono u mnie zaburzenie krwiotwórcze w postaci zespołu mielodysplastycznego. Niestety, w ciągu ostatniego miesiąca, pomimo kilku zabiegów, choroba przekształciła się w ostrą białaczkę — napisał wokalista, który zmagał się w ostatnich latach z rakiem węzłów chłonnych.

Najsłynniejsze piosenki Karela Gotta

Karel Gott jest uznawany przez wielu za najsłynniejszego czeskiego wokalistę w historii. W trakcie swojej muzycznej kariery nagrał ponad 100 albumów studyjnych, które rozeszły się w kilkudziesięciu milionach egzemplarzy. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród.

Do najsłynniejszych piosenek Karela Gotta należą utwory „Srdce nehasnou”, „Lady Carneval” czy „Tam, kam chodí vítr spát”. Nagrał również niemiecką i czeską wersję piosenki o Pszczółce Mai.

RadioZET.pl/PK