Zamknij

Karaś i Rogucki z nowym singlem "Bezpieczny Lot" z gościnnym udziałem Julii Wieniawy [WIDEO]

21.05.2021 11:59

Karaś/Rogucki powracają z nowym singlem. Duet opublikował klip do utworu  "Bezpieczny Lot" nagranego z aktorką Julią Wieniawą. Kiedy możemy spodziewać się następcy "Ostatniego bastionu romantyzmu"?

Karaś/Rogucki
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Karaś i Rogucki powracają po pandemicznej przerwie. Niosący nadzieję singiel i teledysk „Bezpieczny Lot” zapowiada nowy materiał artystów. 

Karaś/Rogucki zapowiadają płytę nowym singlem

W lutym 2020 roku odbyła się premiera świetnie przyjętego debiutanckiego albumu duetu KARAŚ/ROGUCKI pt. "Ostatni bastion romantyzmu”. Płyta ukazała się w momencie, w którym świat zaczęła opanowywać pandemia koronawirusa. Krążek idealnie wpasował się w czasy, o których przypadkiem proroczo nagrali materiał artyści.

Teraz, kiedy na horyzoncie pojawia się szansa na powrót do wytęsknionej normalności – zespół w składzie Kuba Karaś, Piotr Rogucki, Wiktoria Jakubowska i Kamil Kryszak wraca i prezentuje nowy singiel i teledysk "Bezpieczny Lot”. Utwór zapowiada o wiele bardziej pozytywny album o tym samym tytule, a artyści mają nadzieję, że ich nowa muzyka okaże się dobrą wróżbą.

Karaś/Rogucki nagrali singiel z Julią Wieniawą. Oto "Bezpieczny Lot"

Muzycy zaprosili do nagrania aktorkę, Julię Wieniawę. Do utworu powstał także klimatyczny teledysk w reżyserii Filipa Berendta, który możecie zobaczyć poniżej:

O rozpoczęciu nowego etapu przez duet opowiedział Kuba Karaś:

">>Bezpieczny Lot<< to początek kolejnego etapu i pięknej przygody we współpracy z Piotrem Roguckim i naszym zespołem – Wiki Jakubowską i Kamilem Kryszakiem. Mam nadzieje, że ten utwór zapewni Wam niejedno bezpieczne lądowanie podczas wakacyjnych podróży!"

Autorem tekstu piosenki jest Piotr Rogucki, który znów postawił w pisaniu na uczucia. Nowy singiel duetu to "wyznanie tęsknoty za spełnioną miłością i poczuciem równowagi".

"Wszyscy potrzebujemy czasem wybuchu oczyszczającego płaczu, by coś skończyć i móc zacząć od nowa. Tego wyrzutu nieskrępowanych emocji, dzięki któremu jesteśmy w stanie dalej żyć. I właśnie taka najprostsza emocja jest punktem wyjścia dla naszego nowego klipu. Przedstawione obrazy metaforycznie opowiadają o bólu rozstania, w nieoczywisty sposób przeplatając się ze znaczeniami zawartymi w samej piosence" – wyjaśnia reżyser klipu.

Artyści nie zdradzili jeszcze premiery krążka. Wiemy jednak, że Na nowej płycie pt. "Bezpieczny Lot” muzycy odeszli od mrocznych brzmień lat 80. czy zimnej fali i skierowali swój ster na przestrzenne dźwięki i melodie czerpiące z łagodności lat 70. i radości życia płynącej z disco.

loader

RadioZET.pl/materiały prasowe