Zamknij

Kanye West zaatakowany przez obrońców zwierząt. Poszło o najnowszy singiel rapera

18.01.2022 14:47

Kanye West został skrytykowany przez organizację PETA za okładkę najnowszego singla "Eazy". Na zdjęciu promującym materiał widzimy małpę obdartą ze skóry.

Kanye West
fot. Damian KLAMKA/East News

Kanye West niedawno został pochwalony za swój stosunek do fanów. Raper po kolacji z partnerką pozował do zdjęć z wielbicielami, a nawet wysłuchał rapu jednego z nich. Niestety kilka dni później jego wizerunek znowu ucierpiał.

Kanye West zaatakowany przez obrońców zwierząt. Przyczyna? Nowy singiel

West jest podejrzany o pobicie jednego z fanów, którego miał zaatakować w centrum Los Angeles. Trwa śledztwo w sprawie niepokojącego zajścia, a raperowi grozi nawet pół roku pozbawienia wolności.

Tym razem zastrzeżenia wobec działań Ye ma PETA. Organizacja stojąca na straży etycznego zachowania wobec zwierząt ostro skrytykowała singiel Kanye Westa i The Game. Na okładce "Eazy" widzimy obdartą ze skóry małpę.

PETA skrytykowała okładkę singla "Eazy" Kanye Westa i The Game

Zdjęcie jest na tyle drastyczne, że zostało oznaczone jako "wrażliwa treść" na Instagramie, jednak raperzy nie zareagowali na ten ruch platformy. The Game opublikował na swoim Instagramie zdjęcie, dwa nagrania wideo oraz fotografię w koszulce z wizerunkiem zwierzęcia. Zmienił również swoje profilowe.

PETA uważa, że używanie wizerunku torturowanego zwierzęcia do promocji muzyki jest nieetyczne. Organizacja podkreśla, że nadużywamy przewagi wobec stworzeń i wykorzystujemy ich śmierć oraz cierpienie nie tylko dla jedzenia, odzieży czy eksperymentów medycznych, ale nawet rozrywki, co jest niedopuszczalne.

W rozmowie z Billboard prezeska PETA, Ingrid Newkirk oznajmiła:

Zdjęcie przypomina małpy, które znaleźliśmy na targach mięsnych na całym świecie. Znajdowaliśmy głowy, ręce, czasem całe ciała. Oczywiste jest, że jak zdejmie się z takiego zwierzęcia futro to widać, że pod nim kryje się osoba podobna do nas. Naczelni nie są naszą własnością, nie możemy ich krzywdzić w laboratoriach, ogrodach zoologicznych, na filmach czy w sklepach mięsnych.

Na Twiitterze PETA czytamy:

Zdjęcie, które dodał Kanye jest niepokojące. Przypomina nam, że nie ma za dużej różnicy między ludźmi i zwierzętami. Ich życie nie jest łatwe, kiedy są narażone na maltretowanie, kiedy zabijamy je dla jedzenia, eksperymentów, odzieży czy zwykłej rozrywki.

Kanye West ani The Game nie odnieśli się do powyższych zarzutów.

loader

RadioZET.pl/NME/Billboard