Zamknij

Kanye West za rok będzie bezdomny. Muzyk zamieni każdy swój dom w... kościół

17.12.2021 14:14

Kanye West postanowił zmienić przeznaczenie swoich posiadłości. Raper zdecydował, że w miejscu jego domów staną... kościoły.

Kanye West
fot. Rex Features/East News

Kanye West to jeden z najpopularniejszych artystów na świecie. Raper niedawno spotkał się z mocnymi zarzutami. Słuchaczom nie podoba się, że angażuje do swoich projektów Marilyna Mansona, który został oskarżony przez byłe partnerki o gwałt, nadużycia seksualne i znęcanie.

Kanye West przeciwko kapitalizmowi. Zamieni domy w kościoły

O muzyku znowu będzie głośno za sprawą jego kolejnego nietypowego pomysłu. Raper podzielił się swoimi najbliższymi planami w wywiadzie z magazynem kulturalnym "032c", w którym skrytykował kapitalizm.

Autor albumu "Donda" oznajmił, że wyrzeka się części swoich dóbr. Podkreślił, że ucieczka od kapitalizmu jest jedynym sposobem, aby nasze społeczeństwo dalej się rozwijało.

Żyjemy pod kapitalistycznymi rządami i to nas zabija - oznajmił raper.

Kanye West będzie bezdomny już za rok. Stworzy komunę artystyczną

Jego krokiem ku lepszej organizacji życie będzie stworzenie czegoś w rodzaju artystycznej komuny. W tym celu artysta ma zamiar przekształcić funkcję swoich domów.

Za rok będę bezdomny. Zamienię wszystkie swoje domy w kościoły. Stworzymy ten sierociniec dla każdego, kto będzie potrzebował się do niego udać. Powinien przybrać kształt artystycznej komuny, gdzie dach nad głową i jedzenie jest zawsze dostępne.

West deklarował już wcześniej, że chciałby zająć się walką z bezdomnością i głodem w Los Angeles. Artysta chce wykorzystać własne środki do zapewnienia potrzebującym edukacji, pracy oraz zakwaterowania.

Raper obiecał duże zmiany podczas kampanii prezydenckiej w 2020 roku. Rok wcześniej stworzył prototypy ambitnego projektu mieszkalnego, jednak powstałe kopuły zostały zburzone ze względu na brak odpowiednich zezwoleń. Podobnej konstrukcji artysta chce użyć przy budowie ekowioski i rancza dla dzieci - powstały już plany ich budowy.

RadioZET.pl/NME