Zamknij

Kanye West wściekły na burgerownię? Wpłynął pozew: "Ye cierpi"

26.10.2022 14:53

Prawnicy Kanye'go Westa złożyli 43-stronicowy pozew przeciwko burgerowni z Australii. Knajpa sugeruje, że Ye ma z nią coś wspólnego?

Kanye West
fot. Hoo-me.com/MediaPunch/Associated Press/East News

Jak czytamy w serwisie NME, prawnicy Kanye'go Westa wnieśli pozew przeciwko australijskiej knajpy specjalizującej się w podawaniu burgerów. Zarzuty? Właściciele przybytku mają wprowadzać w błąd i stosować "oszukańcze zachowania".

Kanye West wściekły na burgerownię? Wpłynął pozew: "Ye cierpi"

Burgerownia rozpoczęła działalność w czerwcu 2021 roku, jednak przedstawiciele Ye mieli na oku lokal już wcześniej. Chodzi tutaj o knajpę The College Dropout z Melbourne, która posługuje się nazwą będącą jednocześnie tytułem debiutanckiej płyty znanego rapera.

Jak podaje Broadsheet, prawnicy Westa wystosowali list do właściciela restauracji jeszcze przed jej otwarciem. Mark Elkhouri miał zostać w nim poproszony o zaprzestanie działalności pod wspomnianą nazwą. Mężczyźnie zwrócono uwagę także na logo lokalu, które podobnie jak okładka albumu Ye zawierało misia.

Kanye West cierpi przez burgerownię? Złożył pozew

Poniżej zamieszczamy identyfikację wizualną burgerowni oraz okładkę płyty rapera.

Drugi list o podobnej treści trafił do Elkhouri w czerwcu 2022 roku. Pod wpływem pism, właściciel usunął wszystkie nawiązania do twórczości Westa z restauracji oraz mediów społecznościowych. Zmieniły się między innymi nazwy pozycji w menu, które również były związane z Ye, teraz odnoszą się między innymi do Brada Pitta i Steve'a Jobsa.

Jak donosi The Age, prawnicy Westa mimo wszystko złożyli oficjalny, 43-stronicowy pozew w sądzie federalnym, w którym oskarżają Elkhouri o "wprowadzanie w błąd i oszukańcze zachowanie". Gazeta informuje, że West wściekł się, widząc identyfikację wizualną burgerowni. Fragment pozwu rapera ma zawierać zdanie - Ye cierpiał i będzie cierpiał, ponosił straty i szkody.

Prawnicy Westa mają żądać od Elhouriego zaprzestania stosowania symboli kojarzących się z raperem. Chcą uciąć wszelkie insynuacje, jakoby Ye miał jakiekolwiek powiązania z lokalem. Nalegają także, aby właściciel burgerowni wycofał wniosek zastrzeżenie znaku towarowego "College Dropout Burgers" w Australii.

W oficljalnym oświadczeniu dla The Age Elkhouri przyznał ze smutkiem, że nie wie, co kierowało znanym na całym świecie artystą, kiedy pozywał małą, skromną knajpkę z burgerami na końcu świata.

loader

RadioZET.pl/NME